PolitikaErdoğan’a Kıbrıs’tan Telgraf Var: “FAŞİZM STOP”

Telefon Dairesi önünde bugün öğlen saatlerinde bir araya gelen Bağımsızlık Yolu, Kıbrıs Pir Sultan Abdal Kültür Merkezi ve Baraka aktivistleri, TC Cumhurbaşkanlığı’na “FAŞİZM. STOP” mesajını içeren bir telgraf gönderdi. Türkiye halklarının faşizme karşı onurlu direnişi ile dayanışma amacıyla düzenlenen eylemin sonrasında, Baraka Kültür Merkezi aktivisti Münür Rahvancıoğlu açıklamada bulundu. Rahvancıoğlu, Bağımsızlık Yolu Kıbrıs Pir Sultan Abdal Kültür Merkezi ve Baraka olarak TC Cumhurbaşkanlığı’na, Tayyip Erdoğan’a”FAŞİZM STOP” içeriğiyle mesajı kısa ve öz olan bir telgraf gönderdiklerini...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 7, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Telefon Dairesi önünde bugün öğlen saatlerinde bir araya gelen Bağımsızlık Yolu, Kıbrıs Pir Sultan Abdal Kültür Merkezi ve Baraka aktivistleri, TC Cumhurbaşkanlığı’na “FAŞİZM. STOP” mesajını içeren bir telgraf gönderdi.

Türkiye halklarının faşizme karşı onurlu direnişi ile dayanışma amacıyla düzenlenen eylemin sonrasında, Baraka Kültür Merkezi aktivisti Münür Rahvancıoğlu açıklamada bulundu.

telgraf1

Rahvancıoğlu, Bağımsızlık Yolu Kıbrıs Pir Sultan Abdal Kültür Merkezi ve Baraka olarak TC Cumhurbaşkanlığı’na, Tayyip Erdoğan’a”FAŞİZM STOP” içeriğiyle mesajı kısa ve öz olan bir telgraf gönderdiklerini belirtti.

Rahvancıoğlu, Türkiye’de 6 milyondan fazla insanın oyları ile seçilmiş milletvekillerinin gözaltına alınıp tutuklandığı, Cumhuriyet’in tarihi ile yaşıt gazetelere el konma girişimlerinin yürürlükte olduğu, TV kanallarına, her türlü yayın ve demokratik kanala müdahalelerin olduğu bir ortamda, açık faşizm koşullarının giderek belirginleşmekte olduğunu kaydetti. Rahvancıoğlu gerçekleştirdikleri eylem ile, faşizme karşı direnen Türkiye halklarının yanında olduklarını bir kez daha yinelemek istediklerini ifade etti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık