AktüelDünyaErdoğan prompter takılınca ‘sinirlendi’: Kim yönetiyor bunu?

TC Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, konuşması sırasında iki kez prompter nedeniyle sorun yaşanınca “Kim yönetiyor bunu” diye sordu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 21, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

TC Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, konuşması sırasında iki kez prompter nedeniyle sorun yaşanınca “Kim yönetiyor bunu” diye sordu.

Erdoğan, Kıbrıs’ın kuzeyindeki temasları kapsamında dün düzenlenen toplu açılış töreninde konuşma yaptı.

Ancak iki farklı zamanda Erdoğan’ın konuşmayı okuduğu prompter’da sorun yaşandığı anlaşıldı.

Erdoğan, konuşması sırasında sahnenin kenarındakilere bakarak “Kim yönetiyor bunu” dedi.

(Videoda başlangıçtan 1.15’e kadar olan bölüm)

Prompter kazası ilk değil

Erdoğan, 2018 yılında Diyarbakır programı kapsamında katıldığı iftarda konuşma yaparken prompterı bozulduğu için uzun bir süre bir süre duraklamıştı.

Geçen yıl da partililere video konferans yoluyla seslenen cumhurbaşkanı, prompter’ın hızına yetişemeyince “Geri al geri al” demiş, ekipten “Canlı yayındayız” uyarısı gelmişti. Erdoğan’ın bunun üzerine dudağını ısırdığı görülmüştü.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık