AktüelEkonomi PolitikErdoğan imzalı karar: Halktan para yardımı istenecek

TC'nin AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararıyla, yangın ve sel felaketlerinden zarar görenler için AFAD koordinesinde yardım kampanyası başlatıldığı belirtildi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 13, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

TC’nin AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararıyla, yangın ve sel felaketlerinden zarar görenler için AFAD koordinesinde yardım kampanyası başlatıldığı belirtildi.

Sermaye için kamunun tüm imkanlarını seferber eden AKP iktidarı, büyük yıkımlara yol açan orman yangınları ve sellerde oluşan zararı da halktan karşılamanın peşine düştü.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan kararla, yangın ve sel felaketlerinden zarar görenler için AFAD koordinesinde yardım kampanyası başlatıldı.

Kararda, bağış yapılması için açılacak hesapların ise AFAD tarafından duyurulacağı belirtildi.

AFAD’dan yapılan açıklamada da şöyle denildi:

“Batı Karadeniz bölgemizde meydana gelen sel felaketinde daha önceki afetlerde olduğu gibi, ayni ve nakdi yardımlar, etkili, verimli ve yerinde dağıtılabilmesi için AFAD koordinasyonunda yapılacaktır. Ayni yardımlar afet bölgelerinde oluşturulacak depolar, nakdi yardımlar ise daha önce duyurulan hesaplar üzerinden yapılacaktır.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık