AktüelDünyaErdoğan, Gezi Parkı eylemcilerini ‘terörist’ ilan etti

TC Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, sekizinci yıldönümünde Gezi Parkı eylemlerine katılanları ‘terörist’ ilan etti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 28, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

TC Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, sekizinci yıldönümünde Gezi Parkı eylemlerine katılanları ‘terörist’ ilan etti. Erdoğan, Taksim Camii’nin açılış programında konuştu.

‘İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkanlığına seçildiğinde verdiği sözlerden birinin de bu caminin inşasını gerçekleştirmek olduğunu’ belirten Erdoğan, şunları söyledi:

“28 Şubat süreci ve sonrasındaki gelişmeler sebebiyle bu sözümüzü o dönemde yerine getiremedik. Aynı amaçla başbakan olarak 2013 yılında tekrar harekete geçtiğimizde ise karşımızda Gezi olaylarını bulduk. Gezi olayları, o teröristlerin karşımıza dikildiği an. Milletimizin 15 Temmuz şanlı dirilişinin ardından artık hiçbir gücün bu girişiminin önüne geçemeyeceği azim ve kararlılığıyla yeniden kolları sıvadık. İşte bugün de camimizi tekbirlerle salavatlarla dualarla ibadete açtık.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık