AktüelGazedda'nın GündemiErdoğan Geçitkale’yi saldırı maksadıyla kullanacağını açıkladı

TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin kullanımında bulunan ve insansız hava araçlarının konuşlandığı Geçitkale Havalimanı ile ilgili açıklamalarda bulunarak, bölgede gerçekleşecek saldırıda güçlü olmaları gerektiğini kaydetti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 20, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin kullanımında bulunan ve insansız hava araçlarının konuşlandığı Geçitkale Havalimanı ile ilgili açıklamalarda bulunarak, bölgede gerçekleşecek saldırıda güçlü olmaları gerektiğini kaydetti.

Erdoğan açıklamasında şunları kaydetti:

TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Millet Kütüphanesi’nde gençlerle bir araya geldi.

Gençlerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Erdoğan “İnşallah 20 Temmuz’da Kıbrıs’ta olacağım ve Kuzey Kıbrıs’tan gerekli mesajları tüm dünyaya vereceğim.” dedi.

“Kuzey Kıbrıs’tan vereceğimiz mesajlar sadece adayı değil tüm dünyayı ilgilendiriyor. Bu kararlılığı, bu duruşunuzu ortaya koyamazsanız kimse sizi adam yerine koymaz.” ifadesini kullanan Erdoğan, “KKTC’de iki havaalanı var, biri Ercan, biri daha önce orada bulunan, SİHA’larımızın ve İHA’larımızın yer aldığı alan. Bölgede herhangi bir saldırıda güçlü olmamız lazım.” şeklinde konuştu.

Erdoğan, “(Doğu Akdeniz’den) Şimdi güzel müjdeler de alıyoruz, bu müjdelerle beraber yakında inşallah petrol, doğal gaz, bunların haberini alırsanız şaşmayın.” dedi.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Netanyahu benzetmesine yanıt veren Erdoğan, “Şimdi utanmadan sıkılmadan kalkıp beni Netanyahu ile aynı kefeye koyacak kadar ahlaksızlaşan bizde siyasetçi var. Filistin dendiği zaman benim ciğerlerim adeta sese gelir ve o, Filistin’in haritadaki yerini bilmeyecek kadar zavallıdır” ifadesini kullandı.

Yeni doğal gaz keşiflerinin de gelebileceğini söyleyen Erdoğan, “Yakında yeni petrol ve doğalgaz haberi alırsanız şaşmayın. Bunları aldığımız andan itibaren dünyanın Türkiye’ye bakışı değişecek. Şu anda dünya bizi kıskanıyor. Kıskanmakta da haklılar, varsın kıskansınlar. Güney Kıbrıs niye rahatsız? Çünkü bizim gemilerimiz orada” açıklamasında bulundu.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık