AktüelMüzakerelerErdoğan, BM Genel Sekreteri Guterres’le Kıbrıs’ı Görüştü

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, BM’nin yeni Genel Sekreteri Antonia Guterres’le dün yaptığı telefon görüşmesinde, Türkiye’nin Kıbrıs’ta, her iki toplumu da tatmin edebilecek adil, kalıcı ve kapsamlı bir çözümden yana olduğunu söyledi. Sputnik’in Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edindiği bilgiye göre, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Guterres ile akşam saatlerinde bir telefon görüşmesi gerçekleştiren Erdoğan, Kıbrıs’la ilgili müzakere süreci ve Suriye’deki son gelişmeleri ele aldı. Türkiye’nin Kıbrıs’ta, her iki toplumu da tatmin edebilecek adil, kalıcı ve kapsamlı bir...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 8, 2017
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, BM’nin yeni Genel Sekreteri Antonia Guterres’le dün yaptığı telefon görüşmesinde, Türkiye’nin Kıbrıs’ta, her iki toplumu da tatmin edebilecek adil, kalıcı ve kapsamlı bir çözümden yana olduğunu söyledi.

Sputnik’in Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edindiği bilgiye göre, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Guterres ile akşam saatlerinde bir telefon görüşmesi gerçekleştiren Erdoğan, Kıbrıs’la ilgili müzakere süreci ve Suriye’deki son gelişmeleri ele aldı.

Türkiye’nin Kıbrıs’ta, her iki toplumu da tatmin edebilecek adil, kalıcı ve kapsamlı bir çözümden yana olduğuna dikkat çeken Erdoğan ve Guterres, Suriye’yle ilgili olarak da önümüzdeki günlerde tarafların Cenevre’de yapacakları görüşmelerin sorunun çözümü için önemli bir fırsat olabileceğini belirtti.

BM Genel Sekreteri Guterres de sığınmacılara yardım da dahil olmak üzere Türkiye’nin bölgedeki aktörlerle birlikte son dönemde sarf ettiği çabaları takdirle karşıladığını ifade etti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık