AktüelEkolojiErdoğan Akkuyu için 2023 tarihini verdi

Açılmasıyla ilgili ciddi tartışmaları bulunan Akkuyu Santrali ile ilgili TC Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 yılını tarih verdi. 
Gazedda KıbrısŞubat 2, 2022
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Açılmasıyla ilgili ciddi tartışmaları bulunan Akkuyu Santrali ile ilgili TC Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 yılını tarih verdi. 

Erdoğan, Akkuyu’da temeli atılan nükleer santral ve Karadeniz’deki doğalgaz keşfi için 2023 tarihini verdi, ikinci nükleer santralin de yolda olduğunu söyledi.

Konuşmasında yine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘na yüklenen Erdoğan, Akkuyu Nükleer Santrali’yle ilgili, “Eğer arzu ediyorsan, Akkuyu uzak değil, Akkuyu’ya gidersin, bizim nükleer enerji santrali ne durumdaymış yerinde görürsün. Kararlı bir mücadelenin ardından nihayet Akkuyu’daki santralin temelini attık, inşallah iki üniteyi 2023 yılına hizmete alacağız” dedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık