AktüelDünyaPolitikaErdoğan açıkladı: Yeni İHA’lar gelebilir

TC Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, Cenevre'de gazetecilere önemli açıklamalarda bulundu, ülkedeki İHA’ların sayısının gerekirse arttırılabileceğini söyledi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 18, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

TC Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, Cenevre’de gazetecilere önemli açıklamalarda bulundu, ülkedeki İHA’ların sayısının gerekirse arttırılabileceğini söyledi.  

TC Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, Birleşmiş Milletler Küresel Mülteci Forumu’na katılmak üzere gittiği Cenevre’de gazetecilere önemli açıklamalarda bulundu.

Türkiye medyasından İhlas Haber Ajansı (İHA) haberine yansıyan bilgilerde, Erdoğan’ın ülkedeki İHA’lara yönelik yaptığı açıklamalara da yer verildi.

Erdoğan: “Bunların gerekirse, sayılarını daha da artırma durumumuz söz konusu. Bu süreci de aynı hızla devam ettireceğiz”

T.C Cumhurbaşkanı Erdoğan, Libya ile yapılan mutabakatla ilgili, “Bu adımlar Sevr’in ters köşe edilmesidir. Bu kadar önemli” dedi. Geçitkale’nin İHA üssü haline getirilmesi hakkında da konuşan Erdoğan, İHA’ların sayılarının yükseltilmesinin de gündemde olduğunu belirtti.

Erdoğan, Doğu Akdeniz’de başka adımlar olabilir mi sorusuna ise “gelişmelere göre anbean olabilecek adımlardır” yanıtını verdi.

“Sayılarını daha da artırma durumumuz söz konusu”

Geçitkale’ye İnsansız Hava Araçları gönderilmesi ve oranın bir İHA üssü haline getirilmesinin bölge açısından önemi de gündemdeydi.

Erdoğan, “Bunların gerekirse, sayılarını daha da artırma durumumuz söz konusu. Bu süreci de aynı hızla devam ettireceğiz” dedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık