koronavirusErcan’dan Türkiye’ye giden 18 kişide koronavirüs şüphesi

Koronavirüs önlemleri kapsamında uçuşların iptal edilmesi nedeniyle Kıbrıs'ta kalan ve Türkiye’ye dönmek isteyen TC vatandaşları için dün Ercan Hava Limanından üç özel seferleri düzenlendi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 20, 2020
Şiddete Karşı Yan Yana - LTB

Koronavirüs önlemleri kapsamında uçuşların iptal edilmesi nedeniyle Kıbrıs’ta kalan ve Türkiye’ye dönmek isteyen TC vatandaşları için dün Ercan Hava Limanından üç özel seferleri düzenlendi.

189 yolcunun bulunduğu uçağın Ağrı Havalimanı’na indirilmesinin ardından 18 yolcuda “yüksek ateş” tespit edildi.

Uçaktan indikten sonra sağlık kontrolleri ve dezenfeksiyon işlemleri yapılan vatandaşlardan 18’i, ateşlerinin yüksek çıkması üzerine test yapılmak üzere Ağrı Devlet Hastanesi’ne götürüldü.

Diğer yolcular ise Abdurrahim Arvasi Kız Yurdu’na götürülerek, kayıtları yapıldıktan sonra odalarına yerleştirildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft