koronavirusErcan’da karantina krizi: Gidecek yer bulunamadı

Ercan Havalimanı'nda sabahın erken saatlerinde ülkeye gelen yolcuları götürülecek karantina merkezi bulunamadı. Yolcular, Ercan'da eylem başlattı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 9, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Ercan Havalimanı’nda sabahın erken saatlerinde ülkeye gelen yolcuları götürülecek karantina merkezi bulunamadı. Yolcular, Ercan’da eylem başlattı.

Karantinaya girecekleri bilgisiyle Türkiye’den Kıbrıs’a gelen yolcular, herhangi bir yere yerleştirilemedi. Sabahın erken saatlerinde ülkeye gelen yolcular, Ercan Havalimanı’nda mahsur kaldı. Sokakta kalan yolcular yaşanan duruma isyan etti. Konu hakkında konuşan yolcular, “bütün gece otobüste uyuduk kaldırımlarda yattık. Mesafe falan kalmadı” dedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık