AktüelEkonomi PolitikGazedda'nın GündemiKıbrıs SorunuÖzel HaberPolitikaYüzleşmeENOSİS pankartı altında seçim çalışması

Avrupa Parlamentosu seçimleri için DİSİ partisi yaptığı bir köy toplantısında üzerinde ENOSİS ve EOKA yazılı pankartın altında konuşma yaptı. DİSİ lideri Averof Neofitu ve DİSİ AP seçimleri adaylarının katıldıkları toplantı, Lefkoşa’nın Kokkinotrimithia köyünde gerçekleşti.   Toplantıda çekilen fotoğrafta DİSİ yetkililerinin ENOSİS pankartı altında konuşma yaptıkları görülmekte. Sağ oyları kaybetmeye ve ELAM’a akan DİSİ partisinin ENOSİS’e sarılması, kendisinden kaçan oyları geri alma çabası olarak yorumlanmakta. Kokkinotrimithia köyü ise geçmişe dair sembolik bir anlam ifade etmekte. Geçmişte İngiliz...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 17, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Avrupa Parlamentosu seçimleri için DİSİ partisi yaptığı bir köy toplantısında üzerinde ENOSİS ve EOKA yazılı pankartın altında konuşma yaptı.

DİSİ lideri Averof Neofitu ve DİSİ AP seçimleri adaylarının katıldıkları toplantı, Lefkoşa’nın Kokkinotrimithia köyünde gerçekleşti.

 

Toplantıda çekilen fotoğrafta DİSİ yetkililerinin ENOSİS pankartı altında konuşma yaptıkları görülmekte.

Sağ oyları kaybetmeye ve ELAM’a akan DİSİ partisinin ENOSİS’e sarılması, kendisinden kaçan oyları geri alma çabası olarak yorumlanmakta.

Kokkinotrimithia köyü ise geçmişe dair sembolik bir anlam ifade etmekte. Geçmişte İngiliz sömürgeciliğinin kurduğu EOKA esir kampında,  3000’den fazla EOKA’cı esir olarak tutulmaktaydı.

 

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık