Djumba Hotel & Cafe

Avrupa Parlamentosu seçimleri için DİSİ partisi yaptığı bir köy toplantısında üzerinde ENOSİS ve EOKA yazılı pankartın altında konuşma yaptı.

DİSİ lideri Averof Neofitu ve DİSİ AP seçimleri adaylarının katıldıkları toplantı, Lefkoşa’nın Kokkinotrimithia köyünde gerçekleşti.

 

Toplantıda çekilen fotoğrafta DİSİ yetkililerinin ENOSİS pankartı altında konuşma yaptıkları görülmekte.

Sağ oyları kaybetmeye ve ELAM’a akan DİSİ partisinin ENOSİS’e sarılması, kendisinden kaçan oyları geri alma çabası olarak yorumlanmakta.

Kokkinotrimithia köyü ise geçmişe dair sembolik bir anlam ifade etmekte. Geçmişte İngiliz sömürgeciliğinin kurduğu EOKA esir kampında,  3000’den fazla EOKA’cı esir olarak tutulmaktaydı.

 

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır. Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır. Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır. Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Destek Olun!İlkeli yayınlarımızın
sürdürülebilirliği için bize destek ol.
Reklam vermek için tıklayın

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©