AktüelEkonomi PolitikGazedda'nın GündemiKıbrıs SorunuÖzel HaberPolitikaYüzleşmeENOSİS pankartı altında seçim çalışması

Avrupa Parlamentosu seçimleri için DİSİ partisi yaptığı bir köy toplantısında üzerinde ENOSİS ve EOKA yazılı pankartın altında konuşma yaptı. DİSİ lideri Averof Neofitu ve DİSİ AP seçimleri adaylarının katıldıkları toplantı, Lefkoşa’nın Kokkinotrimithia köyünde gerçekleşti.   Toplantıda çekilen fotoğrafta DİSİ yetkililerinin ENOSİS pankartı altında konuşma yaptıkları görülmekte. Sağ oyları kaybetmeye ve ELAM’a akan DİSİ partisinin ENOSİS’e sarılması, kendisinden kaçan oyları geri alma çabası olarak yorumlanmakta. Kokkinotrimithia köyü ise geçmişe dair sembolik bir anlam ifade etmekte. Geçmişte İngiliz...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 17, 2019
Djumba Hotel & Cafe

Avrupa Parlamentosu seçimleri için DİSİ partisi yaptığı bir köy toplantısında üzerinde ENOSİS ve EOKA yazılı pankartın altında konuşma yaptı.

DİSİ lideri Averof Neofitu ve DİSİ AP seçimleri adaylarının katıldıkları toplantı, Lefkoşa’nın Kokkinotrimithia köyünde gerçekleşti.

 

Toplantıda çekilen fotoğrafta DİSİ yetkililerinin ENOSİS pankartı altında konuşma yaptıkları görülmekte.

Sağ oyları kaybetmeye ve ELAM’a akan DİSİ partisinin ENOSİS’e sarılması, kendisinden kaçan oyları geri alma çabası olarak yorumlanmakta.

Kokkinotrimithia köyü ise geçmişe dair sembolik bir anlam ifade etmekte. Geçmişte İngiliz sömürgeciliğinin kurduğu EOKA esir kampında,  3000’den fazla EOKA’cı esir olarak tutulmaktaydı.

 

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©