SanatEngelsiz Dans Okulu’na İlgi Artıyor

Lefkoşa Türk Belediyesi(LTB) bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Engelsiz Dans Okulu’na her geçen gün ilgi artıyor. Yeşilyurt Özel Eğitim Merkezi dün (22 Kasım Salı) özel gereksinimli bireylerin hem dans etmesine hem de sosyalleşmesine hizmet eden Engelsiz Dans Okulu’nu ziyaret ederek bir yandan çalışmalar hakkında bilgi aldı bir yandan da Dans Okulu eğitmeni Derviş Zeybek’in yürüttüğü çalışmalara katıldı. Önce figürleri öğrendiler sonra ilk danslarını yaptılar Derviş Zeybek tarafından öğretilen çeşitli dans figürleri eşliğinde Selimiye Meydanı’nda dans eden  Yeşilyurt...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 23, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Lefkoşa Türk Belediyesi(LTB) bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Engelsiz Dans Okulu’na her geçen gün ilgi artıyor. Yeşilyurt Özel Eğitim Merkezi dün (22 Kasım Salı) özel gereksinimli bireylerin hem dans etmesine hem de sosyalleşmesine hizmet eden Engelsiz Dans Okulu’nu ziyaret ederek bir yandan çalışmalar hakkında bilgi aldı bir yandan da Dans Okulu eğitmeni Derviş Zeybek’in yürüttüğü çalışmalara katıldı.

Önce figürleri öğrendiler sonra ilk danslarını yaptılar

Derviş Zeybek tarafından öğretilen çeşitli dans figürleri eşliğinde Selimiye Meydanı’nda dans eden  Yeşilyurt Özel Eğitim Merkezi’nde eğitim gören özel gereksinimli çocuk ve gençler daha sonra da LTB’nin Paylaşım Mutfağı’nda öğle yemeği yediler.

engelsiz_okul1

LTB Belediye Meclis üyesi Çelen Çağansoy’un da katıldığı ziyarette Engellemeyen Lefkoşa Birimi Sorumlusu Münür Öztürk ise Yeşilyurt Özel Eğitim Merkezi eğitmen ve öğrencilerine Engellemeyen Lefkoşa projesi hakkında bilgi verdi. Yeşilyurt Özel Eğitim Merkezi öğrencileri ziyaret sırasında solar enerji ile çalışan bisiklet taxi ile de Surlariçi’nde tur keyfini yaşadılar.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık