AktüelKıbrıs Sorunu“Barış kazanacak!”

Kıbrıs Sanatçı ve Yazarlar Birliği Lefkoşa’nın güneyinde polisin eylemcilere yönelik yaptığı saldırıyla alakalı açıklamalarda bulundu. Açıklamada barışın mutlaka kazanacağı belirtildi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 16, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs Sanatçı ve Yazarlar Birliği Lefkoşa’nın güneyinde polisin eylemcilere yönelik yaptığı saldırıyla alakalı açıklamalarda bulundu. Açıklamada barışın mutlaka kazanacağı belirtildi. Açıklama şöyle:

Biz, Kıbrıs Sanatçı ve Yazarlar Birliği olarak, kurulduğumuz ilk günden itibaren Kıbrıs’ta ve dünyada barışın mücadelesini vermekteyiz. Dünyanın neresinde olursa olsun insana, doğaya ve canlıya karşı yapılan her türlü şiddetin karşısındayız ve olmaya devam edeceğiz. Barış kavramına dair düşüncemiz sınır tanımamaktadır.

13 Şubat 2021 tarihinde yurdumuzun güneyinde yaşananlar bizde derin bir üzüntü yaratmıştır. Kıbrıs Cumhuriyeti Devlet Başkanı Nikos Anastasiadis tarafından yetkilendirilen Kıbrıs Cumhuriyeti Polis Güçleri’nin, eylem hakkını kullanan yurttaşlarımıza karşı sistematik ve orantısız güç kullanmasını kabul etmiyoruz. Eylem anayasal bir haktır. İnsanlığa karşı şiddet uygulayan her türlü düşüncenin ve kurumun karşısında olduğumuzu bir kez daha söylüyoruz.

Gerek coğrafyamızda, gerekse dünyamızın diğer bölgelerinde günden güne beliren barış kültürünün gerekliliğinin ve yayılan faşizmin farkındayız. Yaşadığımız ülke bize barışın elzemliğini her gün hissettirirken son günlerde yaşanan olaylar ortak mücadelemizin önemini yeniden hatırlatmaktadır. Barışın ortak mücadelemizle geleceğine inanmaktayız. Yurdumuzun güneyinde yeniden başlayan barış mücadelesinin ve şiddete uğrayan yurttaşlarımızın yanında olduğumuzu beyan ederiz.

Engelleyemeyeceksiniz, barış kazanacak!

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık