AktüelEkolojiEnerji santralleri tarafından zehirleniyoruz

Yeşil Barış Hareketi Başkanı, Feriha Tel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Doğu Akdeniz - Orta Doğu İklim ve Atmosfer Araştırma Merkezi’nin zehirli bir gaz olan Azotdioksit (NO₂) ölçümleri sonucu oluşturulan haritayı yayımlayarak, enerji santrallerinin Kıbrıs'ın kuzeyinde yarattığı kirliliğe dikkat çekti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 11, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Yeşil Barış Hareketi Başkanı, Feriha Tel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Doğu Akdeniz – Orta Doğu İklim ve Atmosfer Araştırma Merkezi’nin zehirli bir gaz olan Azotdioksit (NO₂) ölçümleri sonucu oluşturulan haritayı yayımlayarak, enerji santrallerinin Kıbrıs’ın kuzeyinde yarattığı kirliliğe dikkat çekti.

Tel açıklamasında “Doğu Akdeniz – Orta Doğu İklim ve Atmosfer Araştırma Merkezi’nin aşağıdaki ölçümlerinde kırmızımsı kahverengi ve zehirli bir gaz olan Azotdioksit (NO₂) bakılıyor ve Kıbrıs’ta bulunan 5 enerji santrali kıyaslanıyor. Güneyde bulunan 3 santralin kapasiteleri daha yüksek olsa bile çevreye zararları ne durumda bakabilirsiniz. Teknecik ve Kalecik çevresindeki renkleri de aşağıdaki fotoğraftan görebilirsiniz” ifadelerini kullandı.

Çalışmanın tamamı buradan takip edilebilir.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık