AktüelEkonomi Politik“Emrivakiye boyun eğmeyeceğiz, fiyat ayarlaması kaçınılmaz”

Başbakan Yardımcısı, Ekonomi ve Enerji Bakan Erhan Arıklı, BRT’ye akaryakıt sorunu ile ilgili değerlendirmede bulundu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 20, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Başbakan Yardımcısı, Ekonomi ve Enerji Bakan Erhan Arıklı, BRT’ye akaryakıt sorunu ile ilgili değerlendirmede bulundu. 

Bakan Arıklı, akaryakıt krizinin, 2 firmanın akaryakıt vermemesinden kaynaklandığını anlattı. 2 firmanın dövizin yükselişi ve uluslararası borsada yakıtın değerinin artması nedeniyle bu tutumu sergilediğini kaydeden Arıklı, böyle bir konuda haber verilmeden, çözüm yolu aranmadan yakıt vermeyi durdurmanın kabul edilmez olduğunu vurguladı.  

Akaryakıt fiyat tespitinin Akaryakıt Birimi tarafından 15 günden bir yapıldığını kaydeden Arıklı, fiyat tespitinin Salı günü yapılacağını ve tespitin ardından konunun Bakanlar Kurulu’nda değerlendirileceğini kaydetti. Arıklı, fiyat ayarlamasının kaçınılmaz olduğunu da söyledi. 

Rekabet Kurulu’nun iki firma hakkında yarın soruşturma açacağını kaydeden Arıklı, “böyle stratejik bir konuda rekabet şartlarını ayarlayamazsınız. Bu konu Bakanlar Kuruluna aittir” dedi. 

Arıklı, bu tip emrivakilere boyun eğilmeyeceğini ve istedikleri fiyatın fahiş olduğunu ifade etti. Bakan Arıklı, yaşanan sorunun yarın çözümleneceğine inanç belirtti. Erhan Arıklı, Tüp gazda da fiyatların arttığını belirterek, bu konunun da ilerleyen süreçte değerlendirileceğini söyledi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık