AktüelTeknolojiYaşamElveda iTunes

iTunes müziğin dijital sonsuzluğa açılan ilk kapısını var eden majör platformların başında geliyor. On sekiz yıllık yaşamının ardından uygulamanın sonlandırılacağı Apple tarafından resmen açıklandı. California menşeli şirket önceki gün gerçekleşen konferansta yaptığı duyuru ile iTunes’a desteği keseceğini ve üçüncü çeyreğin sonuna kadar yazılımı tamamen devre dışı bırakacağını belirtti. Son yıllarda dinleyici havuzunun dijital pazarda şarkı ya da albüm satın almak yerine abonelik sistemine dahil olmayı tercih etmesinin iTunes’un tabutuna son çiviyi çaktığı sır değil. Öte...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 4, 2019
Şiddete Karşı Yan Yana - LTB

iTunes müziğin dijital sonsuzluğa açılan ilk kapısını var eden majör platformların başında geliyor. On sekiz yıllık yaşamının ardından uygulamanın sonlandırılacağı Apple tarafından resmen açıklandı.

California menşeli şirket önceki gün gerçekleşen konferansta yaptığı duyuru ile iTunes’a desteği keseceğini ve üçüncü çeyreğin sonuna kadar yazılımı tamamen devre dışı bırakacağını belirtti.

Son yıllarda dinleyici havuzunun dijital pazarda şarkı ya da albüm satın almak yerine abonelik sistemine dahil olmayı tercih etmesinin iTunes’un tabutuna son çiviyi çaktığı sır değil. Öte yandan Apple’ın platformu yeterince öne çıkarmayı başaramadığı ve Spotify gibi majör rakiplerin zirveye çıkmasında sorumluluğu olduğu da otoriteler tarafından yapılan eleştirilerin başında geliyor.

Apple’ın iTunes sonrasında ilgili tüm çalışmaları Müzik, TV ve Podcast uygulamalarının üstleneceğini vurguluyor. Teknoloji devi şu anki merkez adımı olan Apple TV +’ı geçtiğimiz aylarda tanıttı.

Şirketin kurucusu Steve Jobs takvimler 2001 yılını gösterirken ilk çıkışını yapan iTunes hakkında şunları söylemişti: “Dünyayı değiştirecek. Müziği daha önce hiç olmadığı ölçülerde insanlara ulaştıracak. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft