koronavirus“Elinizdeki bu test kitleri dandik”

YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı, Sağlık Bakanlığı’nın test kitlerini "dandik" olarak niteleyerek, "ölü hücre ile canlı virüsü birbirinden ayıramıyor” ifadelerini kullandı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 2, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı, Sağlık Bakanlığı’nın test kitlerini “dandik” olarak niteleyerek, “ölü hücre ile canlı virüsü birbirinden ayıramıyor” ifadelerini kullandı. Yakın Doğu Üniversitesi’nin kendisi için yaptırdığı testlerin negatif çıkmasına rağmen bakanlığın yaptırdığı testlerde “düşük pozitif” çıkmasını eleştiren Arıklı “bu test kitlerini size kim kaça kakaladı ise bunun hesabını soracağız” dedi.

İşte Arıklı’nın sosyal medya paylaşımı:

Yakın Doğu Üniversitesi’nin çift negatifinden sonra Kolan Hastanesi ve Etik Hastanesinde yaptırdığım testler de negatif çıktı.

Yetmedi Amerikan Sağlık Örgütünün onayladığı tek test kiti de negatif verdi.

Ama Bakanlık hala Düşük Pozitif iddiasında… “Bana komplo kurdunuz ve seçim kampanyasından beni uzak tutmak istiyorsunuz” demeyeceğim. Çünkü Bakanlıktaki ve Hastanede ki sağlık ekibine güveniyorum. Laboratuvarda çalışan iki hemşire yakın akrabam.

Diyeceğim tek şey şu; Elinizdeki bu test kitleri dandik. Ölü hücre ile canlı virüsü birbirinden ayıramıyor. Bu test kitlerini size kim kaça kakaladı ise bunun hesabını soracağız…

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık