koronavirus“Elektrik fiyatlarında indirim yapılmalı”

Ekonomist Mertkan Hamit, elektrik fiyatlarında geçici bir süre indirim yapılmasının önemine dikkat çekti. Ekonomist Mertkan Hamit kişisel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Kıb-Tek’in halkın malı olduğunu iddiasını pekiştirmek için tüketimin en düşük tarifeye denk gelen saat dilimi üzerinden hesaplanması gerektiğini kaydetti. Açıklama şöyle: Bankalar Birliğinin kredi faizleri ve kredilere yönelik aldığı önlem piyasada nakit döngüsü açısından son derece önemli ve olumlu bir karar. Aynı zamanda, TÜK’e et ithalatı yapması için izin verilmesi de, piyasadaki olası...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 19, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Ekonomist Mertkan Hamit, elektrik fiyatlarında geçici bir süre indirim yapılmasının önemine dikkat çekti.

Ekonomist Mertkan Hamit kişisel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Kıb-Tek’in halkın malı olduğunu iddiasını pekiştirmek için tüketimin en düşük tarifeye denk gelen saat dilimi üzerinden hesaplanması gerektiğini kaydetti.

Açıklama şöyle:

Bankalar Birliğinin kredi faizleri ve kredilere yönelik aldığı önlem piyasada nakit döngüsü açısından son derece önemli ve olumlu bir karar.

Aynı zamanda, TÜK’e et ithalatı yapması için izin verilmesi de, piyasadaki olası gıda fiyatlarının artışını engellemek için alınan yerinde bir adım oldu.

Ekonomi ve Enerji Bakanlığının adım atmış olduğu önlemlerin yanında elektrik fiyatlarında da geçici süre için indirim yapılması da önemli.

KIBTEK halkın malı olduğunu iddiasını pekiştirmek için tüketimin en düşük tarifeye denk gelecek saat dilimi üzerinden hesaplanması konusunda taraf olmalı, gerekirse daha anlamlı indirimler önermelidir. Hanehalkı bütçesine olumlu yansıyacak bu önemli adıma öncülük etmelidir.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık