AktüelEkonomi PolitikElektriği kesenleri işten atılacak iddiası

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası'nın yüksek miktarda elektrik borcu olan yerlerin elektriğini kesmeye başlamasının ardından, EL-SEN Başkanı Kubilay Özkıraç, KIB-TEK Yönetim Kurulu Başkanı Selim Gökbörü'nün elektrikleri kesenleri hem polise vereceğini hem de işten atacağını söylediğini iddia etti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 18, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası’nın yüksek miktarda elektrik borcu olan yerlerin elektriğini kesmeye başlamasının ardından,  EL-SEN Başkanı Kubilay Özkıraç, KIB-TEK Yönetim Kurulu Başkanı Selim Gökbörü’nün elektrikleri kesenleri hem polise vereceğini hem de işten atacağını söylediğini iddia etti.

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası, bu sabah yüksek borçlu yerlerin elektrik borçlarının tahsil edilmesi, edilmediği takdirde ise taraflarında bu yerlerin elektriklerinin kesileceğini bildirmişti.

Bugün sabah saatlerinden itibaren ülkenin dört bir yanında Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu’na yüksek borcu olan ve hiçbir şekilde kuruma ödeme yapmayan yerlerin enerjilerinin çalışanlar tarafından kesildiği de belirtilen açıklama sonrasında, EL-SEN Başkanı Kubilay Özkıraç, KIB-TEK Yönetim Kurulu Başkanı Selim Gökbörü’nün elektrikleri kesenleri hem polise vereceğini hem de işten atacağını söylediğini iddia etti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık