PolitikaElcil: Saatlerin TC’ye Göre Ayarlanmasında TC’nin Bir Dayatması Yoktur

Öğretmenler Sendikası (KTÖS) Genel Sekreteri Şener Elcil, saatlerin TC’ye göre ayarlanmasında yaptıkları araştırma neticesinde TC’nin bir dayatmasının olmadığını öğrendiklerini belirterek hükümetin “Biz TC’nin emrindeyiz” diyerek oluşacak kamuoyu tepkisini TC’ye yönlendirmeye çalıştığını kaydetti. Elcil, Kıbrıs sorununun çözümü yönünde ciddi ilerlemelerin olduğu bir dönemde hükümetin süreci sabote etmek istediğini vurguladı. Şener Elcil, söz konusu açıklamaları, kamuda örgütlü KTÖS, KTAM ve KTOEÖS’ün bugün düzenlediği, hükümetin açıkladığı mesai saatlerine uyulmayacağını duyurdukları  basın toplantısı sırasında yaptı. Saatlerin bankacılık ve uçak...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 3, 2016
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Öğretmenler Sendikası (KTÖS) Genel Sekreteri Şener Elcil, saatlerin TC’ye göre ayarlanmasında yaptıkları araştırma neticesinde TC’nin bir dayatmasının olmadığını öğrendiklerini belirterek hükümetin “Biz TC’nin emrindeyiz” diyerek oluşacak kamuoyu tepkisini TC’ye yönlendirmeye çalıştığını kaydetti.

Elcil, Kıbrıs sorununun çözümü yönünde ciddi ilerlemelerin olduğu bir dönemde hükümetin süreci sabote etmek istediğini vurguladı.

Şener Elcil, söz konusu açıklamaları, kamuda örgütlü KTÖS, KTAM ve KTOEÖS’ün bugün düzenlediği, hükümetin açıkladığı mesai saatlerine uyulmayacağını duyurdukları  basın toplantısı sırasında yaptı.

Saatlerin bankacılık ve uçak saatleriyle ilgili olarak TC saatlerine göre ayarlandığı gerekçesinin de yaptıkları araştırmalarda temelsiz olduğunun ortaya çıktığını kaydeden Elcil, bunun için havaalanı çalışanları dâhil seyahat acentelerine de konunun sorulduğunu ve böyle bir gerekçe olamayacağının ortaya çıktığını açıkladı.

“SAATLERDE TC’DEN DAYATMA YOKTUR… TEPKİYİ YÖNLENDİRİYORLAR”

Saatlerin TC’ye göre ayarlanmasında TC’nin bir dayatmasının olmadığını belirten Elcil, hükümetin “Biz TC’nin emrindeyiz” diyerek oluşacak kamuoyu tepkisini TC’ye yönlendirmeye çalıştığını söyledi.

Elcil, “Yaşanan acımasız bir politik oyundur… Zaten karanlıkta okula giden çocukları şimdi de sokağa atıyorlar… Özel sektörde çalışan insanların çocukları sokakta bırakılıyor. Bu bizim için çok önemlidir. Sessiz kalmamızı kimse beklemesin” ifadelerini kullandı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık