AktüelEkonomi PolitikEl-Sen’in süresiz grevi başladı!

Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası, Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu'nda süresiz grev başlattı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 6, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Elektrikte geçtiğimiz hükümet döneminde alınan yatırım kararlarının uygulanması talebiyle dün bir günlük uyarı grevine giden Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası (El-Sen), gece yarısından itibaren de süresiz grev başlattı.

Taraflar, bugün saat 10.00’da, KIB-TEK’te yaşanan sorunların çözümü için karar üretmek üzere yeniden bir araya gelecek.Toplantıda, El-Sen’i sendika Genel Sekreteri Ersan Kaşif ve Hasan Ulaş Altıok, hükümet kanadını ise Kıb-Tek Asbaşkanı Yusuf Avcıoğlu temsil edecek.

Bugünkü toplantıda, bir rapor hazırlanması ve raporun tartışılarak yatırım konusunda uzlaşıya varılması hedeflenecek.

Hükümet ile yapacakları toplantı sonucunda bir anlaşmaya varılması durumunda bunun bir protokol şeklinde basın önünde imzalanmasını istediklerini ifade eden Kaşif, bu konuda geri adım atmayacaklarını kaydetti ve anlaşma sağlanmazsa greve devam edeceklerini belirtti. 

Kaşif, tek amaçlarının kuruma yatırım yapılması olduğunu ifade ederek, taleplerini şöyle sıraladı:

“Merkezi İhale Komisyonunda bulunan ve ihalesi açılmayan jeneratör yatırımlarının yapılması için ihale sürecinin başlatılması, Maliye’nin kuruma olan 109 milyon TL borcunu ödemesi veya takvime bağlaması ve üretim, ekipler ve çağrı merkezindeki personel eksikliği dikkate alınarak ihtiyaç olan yerlere gerekli istihdamların yapılması.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık