AktüelPolitika“EL-SEN’in mücadelesinin sonuna kadar yanındayız”

Sendikal Platform bir açıklama yaparak EL-SEN'in başlatmış olduğu mücadeleyi desteklediklerini ifade etti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 30, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Sendikal Platform bir açıklama yaparak EL-SEN’in başlatmış olduğu mücadeleyi desteklediklerini ifade etti.

Açıklamda, “şu net olarak bilinmelidir ki, EL-SEN’in vereceği mücadelede sonuna kadar yanlarında olacağız ve tek bir çalışan hakkında dahi soruşturma açıldığı takdirde gerekli tüm mücadeleyi hiç çekinmeden ortaya koyacağız” ifadelerine yer verildi.

İşte açıklamanın tam metni:

Değerli toplumumuz;
Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası, dün gerçekleştirdiği eylemle tüm ülkeye göstermiştir ki, gelmiş geçmiş tüm hükümetler tarafından belirli kesimlere sağlanan ayrıcalıklara artık bir son verilmedir.

Anayasamıza göre bu topraklarda her yurttaş eşittir ve eşit muamele görme hakkına sahiptir. Ancak ne yazık ki, geçmişten günümüze bu hak ayaklar altına alınmış, defalarca görmezden gelinmiş ve günümüze kadar devam eden süreçte ayrıcalıklı kesimler yaratmıştır. 

Özellikle KIB-TEK Yönetim Kurulu Başkanı’nın asli görevini icra etmek yerine kendisinin yapmadığı veya yapamadığı bu asli görevi yerine getiren KIB-TEK çalışanları hakkında soruşturma başlatması tam anlamıyla siyasi iradeye biat etmenin karşılığıdır. Başında bulunduğu kurumun geleceğini değil de kendisini o göreve atayan partinin çıkarlarını savunan bir kişinin bu ülkenin en stratejik kurumlarından birisi olan KIB-TEK’in başında işi yoktur!

Tam da bu nedenle EL-SEN Başkanı Kubilay Özkıraç’ın, KIB-TEK Yönetim Kurulu Başkanı’nı istifaya davet etmesini destekliyoruz ve KIB-TEK’in özerk bir yapıya kavuşturulmasını talep ediyoruz.

Bu bağlamda şu net olarak bilinmelidir ki, EL-SEN’in vereceği mücadelede sonuna kadar yanlarında olacağız ve tek bir çalışan hakkında dahi soruşturma açıldığı takdirde gerekli tüm mücadeleyi hiç çekinmeden ortaya koyacağız. 

İnsanlarımızın kuşkusu olmasın!

Direne direne kazanacağız! 

Sendikal Platform (a)
Belediye Emekçileri Sendikası 
Başkanı
Mustafa Yalınkaya

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık