AktüelEkonomi PolitikEL-SEN’den şok grev: Tüm şubelerde greve gidildi

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası (EL-SEN), gece yarısı itibariyle KIB-TEK’in tüm şubelerinde greve gitti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 14, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası (EL-SEN), gece yarısı itibariyle KIB-TEK’in tüm şubelerinde greve gitti.

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu’na güvenlik hizmeti veren güvenlik şirketinin, tesis ambarlarında görevli olan bekçileri son günlerde taciz etmeye başlaması nedeniyle EL-SEN’in grev kararı aldığı öğrenildi.

Sendika Yönetim Kurulu’nun bugün saat 13.30’da olağanüstü toplantı kararı aldığı belirtildi.

EL-SEN, kurumun güvenlik elemanına değil; teknisyen, mühendis ve işçiye ihtiyacı olduğunu savunuyor.

EL-SEN’in resmi sosyal medya hesabından dün yapılan açıklamada, “Tacizler ve baskılar devam ettiği takdirde gerek şirkete gerekse de arkasında duran herkese tepkimiz çok sert olacaktır” ifadelerine yer verilmişti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık