AktüelEkonomi PolitikPolitikaEkrem İmamoğlu resmi olarak da İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı

Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 17, 2019
Djumba Hotel & Cafe

Millet İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, bugün Çağlayan’daki İstanbul Adliyesinde, İl Seçim Kurulu’ndan mazbatasını aldı.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, saat 17.00 civarında Ekrem İmamoğlu’nun İl Seçim Kurulundan mazbatasını aldığını açıkladı.

İmamoğlu, buradan da Saraçhane’deki belediye binasına giderek görevi resmen devralacak ve basına açıklama yapacak.

İmamoğlu’nu adliye binasında ve kapısında yüzlerce vatandaş ve CHP’li karşıladı.

31 Mart’ta yapılan yerel seçimle ilgili sayım, bugün Maltepe’de sabaha karşı tamamlanmış, birleştirme tutanakları İl Seçim Kuruluna gönderilmişti.

Ekrem İmamoğlu hakkında

1970’te Trabzon’da doğdu. Trabzon Lisesi’nden sonra İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun oldu, yine İstanbul Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları ve Yönetimi bilim dalında Yüksek Lisans eğitimi aldı.

1992’de inşaat ve taahhüt işleri yapan aile şirketinde iş hayatına başladı. Bu şirkette Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. Okul yıllarında amatör olarak futbol oynadı. Trabzonspor Futbol Kulübü, Trabzonspor Basketbol Kulübü ve Beylikdüzüspor Kulübü’nde yöneticilik yaptı.

2009’da CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı oldu. 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Beylikdüzü Belediye Başkanı seçildi.

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi.

Evli, üç çocuğu var. 1991’den bu yana Beylikdüzü’nde yaşıyor.

Kaynak: Bianet

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır. Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır. Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır. Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©