AktüelEkonomi PolitikEkonomik paketten Tatar’a saray çıktı!

Kamuoyundan gizlenen Türkiye-kktc 2021 İktisadi ve Mali İşbirliği Protokolü’nden seçtirilmiş Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a saray çıktı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 4, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kamuoyundan gizlenen Türkiye-kktc 2021 İktisadi ve Mali İşbirliği Protokolü’nden seçtirilmiş Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a saray çıktı.

16 Kasım’da Maraş’ı ziyaret eden TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Tatar’a yeni bir saray yapılacağı ile ilgili ifadesinin ardından, 2021 yılı eylem planında da Tatar için yeni saray yapılması maksadıyla 14 milyon TL kaynak ayrıldı.

Pandemi dolayısıyla işsiz kalan binlerce insan devletten destek beklerken açıklanan plan tepkilere neden oldu. Gazeteci Sami Özuslu’nun duyurduğu haberde, “15 Kasım ziyareti sırasında TC Cumhurbaşkanı Erdoğan “Bir arazi gösterin, oraya yeni bir saray yapalım” demişti. Aylardır işsiz, gelirsiz 50 binden fazla insan ise devletten 1500 TL beklemeye devam ediyor” ifadeleri kullanıldı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık