koronavirusEkonomik paket açıklanıyor

Başbakan Ersan Saner, hükümetin, Covid-19’un ekonomide yarattığı sıkıntıların aşılması için uygulamaya konulacak yeni önlemler ve kararlarıyla ilgili çalışmalarını Meclis’te temsil edilen muhalefet parti yetkilileriyle paylaştı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 3, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Başbakan Ersan Saner, hükümetin, Covid-19’un ekonomide yarattığı sıkıntıların aşılması için uygulamaya konulacak yeni önlemler ve kararlarıyla ilgili çalışmalarını Meclis’te temsil edilen muhalefet parti yetkilileriyle paylaştı.

Başbakan Saner, parti yetkililerine, Covid-19 süreciyle ilgili başlangıçtan bugüne bütün bilgileri aktardıklarını belirterek, bugün açıklanacak ekonomik paket hakkında da bilgi verdiklerini söyledi.

Başbakanlık’ta saat 10.30’da başlayan toplantı saat 12.00 sıralarında sona erdi. Toplantı sonrası Başbakan Ersan Saner ve muhalefet partilerinin yetkilileri basına açıklamalarda bulundu.

Başbakan Ersan Saner yaptığı açıklamada, geçtiğimiz hafta Meclis’te mutabık kaldıkları üzere parti başkanlarıyla bir değerlendirme toplantısı yaptıklarını belirtti.

Sokağa çıkma yasağı ilan edilen 28 Ocak’tan itibaren Meclis’in de çalışmadığına işaret eden Saner, bu çerçevede muhalefet partilerine bilgi aktarmak ve ülkedeki son durum hakkında geniş detaylı bilgi vermek için toplandıklarını kaydetti.

Özellikle sağlık alanında Covid-19 süreciyle ilgili başlangıçtan bugüne bütün bilgileri aktardıklarını ifade eden Saner, Meclis’te yaptığı açıklama çerçevesinde her milletvekilinin bu bilgilere ulaşma hakkı bulunduğunu söyledi. Saner, parti başkanlarıyla da bunları paylaşmanın, ülkede alınan kararların hangi çerçevede alındığı yönünde bilgi verilmesinin çok önemli olduğunu düşündüğünü dile getirdi.

Başbakan Saner, bunun yanında dün açıklayacakları ancak TC Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun ziyareti nedeniyle bugün saat 14.00’te açıklanacak olan ekonomik paket hakkında da muhalefet parti başkanlarına bilgi aktardığını söyledi. Saner, muhalefetle bilgileri paylaşmanın önemine dikkat çekerek, basından öğrenileceğine kendilerinden bu bilgilerin alınmasının daha doğru olduğuna inandığının altını çizdi.

Toplantıya katıldıkları için ayrı ayrı parti yetkililerine teşekkür eden Saner, Covid-19’un dünyada olduğu gibi ülkede de sıkıntı yarattığına dikkat çekerek, halka, maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymaları konusunda çağrıda bulundu. Saner, özellikle temaslıların bildirilmesi konusunda da özen gösterilmesini istedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık