AktüelEkonomi PolitikEkonomi Bakanı’nın da bilgisi olmadığı protokol yürürlükte

Ekonomi Bakanı Erhan Arıklı’nın içeriğiyle ilgili bilgisi olmadığı Türkiye-KKTC 2021 İktisadi ve Mali İşbirliği Protokolü dün imzalandı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 4, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Ekonomi Bakanı Erhan Arıklı’nın içeriğiyle ilgili bilgisi olmadığı Türkiye-KKTC 2021 İktisadi ve Mali İşbirliği Protokolü dün imzalandı.

Dün Türkiye’de imzalanan Türkiye-KKTC 2021 İktisadi ve Mali İşbirliği Protokolü ile ilgili 2 sayfalık bir metin kamuoyunun bilgisine düştü ancak özellikle o iki sayfalık metinde bulunan Ek-1 ve Ek-2’de neler olduğu ile ilgili kamuoyu halen bilgi sahibi olamadı.

Konuyla ilgili Meclis’te konuşan CTP Genel Başkanı Erhütman, Meclis’in hâlâ protokol metni hakkında bilgilendirilmediğini söyleyen Erhürman, sürecin demokratik şekilde yürütülmediğini kaydetti.

“Protokolle ilgili doğruları söyleyin” diyen Erhürman, bu detayları bilmenin ve öngörü yapabilmenin önemine işaret etti.

Arıklı: Protokolün detaylarını ben de bilmiyorum

Başbakan Yardımcısı, Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı da cevap vermek üzere kürsüye çıktı.

Başbakan Ersan Saner’in bir saat önce ülkeye ulaştığını dile getiren Arıklı, kendisinin gün içerisinde gelip detayları paylaşacağını umduğunu söyledi.

Soru üzerine protokol detaylarını kendisinin de bilmediğini söyleyen Arıklı 750 milyon TL ek bir katkı olacağının görüldüğünü belirtti.

Eylem planı hakkında bir soru üzerine, ziyaret öncesinde bu konuda uzun bir Bakanlar Kurulu toplantısı yaptıklarını ifade etti.

Arıklı 750 milyon TL ile reel sektöre önemli bir katkı yapılacağını bildiğini kaydetti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık