AktüelEkolojiEkolojik yıkım tehdidine karşı ortak kampanya

Kazma Bırak kampanyasında örgütlü 68 örgüt, kampanyayı duyurmak için bir toplantı düzenliyor. Açıklama şöyle:
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 22, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kazma Bırak kampanyasında örgütlü 68 örgüt, kampanyayı duyurmak için bir toplantı düzenliyor. Açıklama şöyle:

Bizler, “Kazma Bırak – Μας σκάβουν τον λάκκο” kampanyası bileşeni 68 ekoloji örgütü olarak, hem savaşa hem de iklim felaketine hayır demek için bir araya geldik.

Bir yandan Yunanistan ile Türkiye arasındaki Doğu Akdeniz’in kontrolü için rekabet dönem dönem bizleri savaş tehdidi ile karşı karşıya bırakırken, diğer yandan bölgede fosil yakıt rezervlerinin yer üstüne çıkarılması girişimleri ekolojik yıkımı hızlandırmaktadır.

Bu sürecin beraberinde getirdiği ekolojik yıkım ve savaş tehdidine karşı, Kardak/Imia krizinin Yirmi beşinci yıldönümünde Türkiye – Yunanistan – Kıbrıs ortak kampanyasında yer alan kolektiflerin kampanyayı tanıttıkları çevrimiçi bir basın toplantısı düzenliyoruz.

Kampanyamızı duyuracağımız ve kendimizi tanıtacağımız bu toplantıya katılarak;

• Bizim sesimizi başka ekoloji örgütlerinin duymasını sağlayarak kampanyayı büyütmemize destek olmanızı,

• Sesimizin bir kulağa daha erişerek Doğu Akdeniz’den fosil yakıt çıkartılmasının zenginlik değil, daha fazla küresel ısınma anlamına geldiğini duymasını sağlamanızı diliyoruz.

Tarih: 26 Ocak 2021 / Salı 11:00 (Kıbrıs saat ile)

Moderatör: Ecehan Balta

Konuşmacılar:

Onur Yılmaz, Türkiye

Emmanuela Terzopoulou, Yunanistan

Murat Kanatlı ve Myrto Skouroupathi, Kıbrıs

Zoom platformundan yapılacak olan basın toplantısına aşağıdaki linkten kayıt yapmanızı rica ediyoruz. https://us02web.zoom.us/…/reg…/WN_pQE_UQKWQVud6TyROaBzxQ

Basın toplantısı youtube kanalımızdan (https://youtu.be/lP_I4y7Dvno) canlı yayınlanacaktır. Tüm konuşmaların Türkçe simültane çevirisi yapılacaktır.

Daha fazla bilgi için lütfen “[email protected]” adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık