AktüelEkolojiEkolojik yıkım kendini göstermeye başladı

Karpaz Yarımadasındaki ekolojik yıkım kendini göstermeye başladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 1, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Karpaz Yarımadasındaki ekolojik yıkım kendini göstermeye başladı. Karpaz bölgesinde deniz kenarında ayakta duramaz halde bulunan flamingo kurtarılarak Yaban Hayat Kurtarma  Rehabilitasyon Merkezi’ne ulaştı. Flamingonun durumu, merkezde yapılacak ileri tetkiklerden sonra netlik kazanacak.

İnsan merkezli düşünen yetkililerin “teğet geçti” açıklamalarına rağmen,  Karpaz kıyılarında petrol kalıntılarının etkileri görülmeye başlandı. 

Bu sabah Zafer Burnu’nun 10-12 km açığında yer alan öbek öbek kalıntılar arasında rastgele bulunan ölü yavru kaplumbağalar bu konudaki ilk sinyalleri veriyor. 

Öte yandan, Ronnas sahilinde bitkin halde bulunan ve sızıntıdan etkilendiği düşünülen flamingo için ise Doğa Park harekete geçti.

Demokrat Parti Başkanı ve Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu ise dün “Petrol sızıntısının teğet geçmesini bekliyoruz ancak tüm tedbirleri alıyoruz” şeklinde açıklama yapmıştı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık