AktüelEkolojiEkolojik Yaşam Rehberi artık herkese ücretsiz

Kitap koronavirüs salgını sırasında yaşamlarını dönüştürmeyi, yeni sürdürülebilir ve ekolojik alışkanlıklar kazanmayı isteyen okuyucular için sağlıklı bir yaşamın rotasını çiziyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 12, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Yeni İnsan Yayınevi, koronavirüs salgını sırasında yaşamlarını dönüştürmeyi, yeni sürdürülebilir ve ekolojik alışkanlıklar kazanmayı isteyen okuyucuları için Ekolojik Yaşam Rehberi’ni ücretsiz erişime açtı.

Selen Özarslan Aktar’ın kaleme aldığı kitap, evden başlayan yaşam alışkanlıklarımızı ele alıyor ve yeniden yapılandırıyor. Rehber; bedenimize, çocuklarımıza ve evcil dostlarımıza zarar veren tüketim alışkanlıklarımızın yerine koyabileceğimiz sağlıklı bir yaşamın rotasını çiziyor.

İçtiğimiz sudan, yediğimiz yemeğe hatta elbiselerimizden kullandığımız araç gereçlere kadar yaşamımıza giren kimyasallar sağlığımızı ve yaşadığımız dünyayı tehlikeye atarken, rehber kendi yaşamlarımızda kullanabileceğimiz çözüm önerilerini barındırıyor.

‘Salgın, bu yöntemlere ihtiyacımızı tekrar gösterdi’

Koronavirüs salgınının bu yöntemlere ne kadar ihtiyacımız olduğunu bir kez daha hatırlattığını belirten Yeni İnsan Yayınevi, kitabın çevrimiçi olarak erişime açılmasına ilişkin yaptığı duyuruda şunları söyledi:

Ekolojik Yaşam Rehberi kitabımızı, ilk olarak 2011 yılında kimyasallardan uzak, sürdürülebilir yaşam sürmek isteyenlere bir kılavuz olsun diye basmıştık.

Yaşadığımız Korona salgını bu yöntemlere hepimizin ne kadar da ihtiyacı olduğunu bir kez daha görüyoruz.

Ekolojik Yaşam Rehberi’ni, Covid-19 sonrası daha yeşil, sürdürülebilir dünya dileği ile siz okuyucularımızın ücretsiz erişimine açıyoruz.

Kitaba çevrimiçi olarak bu adresten erişebilir, Yeni İnsan Yayınevi tarafından yayınlanan diğer ekoloji setlerine ulaşmak için ise burayı tıklayabilirsiniz.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık