AktüelEkolojiEkolojik Anayasa artık çevrimiçi

Çevrimiçi ortama taşınan Ekolojik Anayasa'da insanın doğa ile ilişkisini nasıl yeniden yapılandırabileceğine dair önerilere yer veriliyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 6, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Yeni İnsan Yayınevi, 2011 yılında yayımladığı Ekolojik Anayasa kitapçığını çevrimiçi ortama taşıdı. Yeşil Gazete Yönetim Kurulu üyesi ve yazarı Mahmut Boynudelik‘in editörlüğünü üstlendiği kitap artık yayınevinin sitesinden ücretsiz olarak indirilebilir.

Duyuruda şu ifadeler yer aldı:

Korona salgını toplumsal düzenin ne kadar da kırılgan olduğunu gözle önüne serdi. Özellikle doğa ile olan ilişkimizi siyasal temelde yeniden tanımlamamız gerekiyor.

2011 yılında yayımladığımız Ekolojik Anayasa, bu ilişkiyi nasıl yeniden yapılandırabileceğimize dair tartışmaları bir araya getiriyor. Neredeyse 10 yıl önce yayımlanmış olsa da, değişen bir şey yok. BM Genel Sekreteri’nin de dediği gibi iklim krizi salgından derin bir aciliyet olarak müdahale edilmeyi bekliyor.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık