AktüelEkonomi PolitikEkmek kavgası sürüyor

Kıbrıs Cumhuriyeti’nde çalışan emekçiler, 25 Aralık'a kadar güneyden kuzeye geçişlerde 10 gün karantina uygulanması kararı üzerine dün başlattıkları eylemlerini bugün de sürdürüyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 16, 2020
Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
LGBT kitapcık

Kıbrıs Cumhuriyeti’nde çalışan emekçiler, 25 Aralık’a kadar güneyden kuzeye geçişlerde 10 gün karantina uygulanması kararı üzerine dün başlattıkları eylemlerini bugün de sürdürüyor.

Kıbrıs Cumhuriyeti’nde çalışan emekçilerden bir grup sabah erken saatlerde Metehan çemberinde toplandıktan sonra Başbakanlık önüne yürüdü.

Başbakan Ersan Saner’le görüşme talep eden eylemciler, eylemlerinden vazgeçmeyeceklerini söyledi.

Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi önceki gün, Kıbrıs’ın kuzeyinde ikamet eden ve Kıbrıs Cumhuriyeti’nde çalışanların 16-26 Aralık tarihleri arasında Kıbrıs Cumhuriyeti’ne geçişlerinin durdurulması kararı almıştı. Ülkeye girişlerde karantina süresi ise 10 güne çıkarılmıştı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..