AktüelMüzakerelerEide, TC Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü ve Dışişleri Bakanı İle Görüştü

TC Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreterinin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide’yi kabul etti. Eide ayrıca, Türkiye Cumhurbaşkanlığı Sözcücü İbrahim Kalın tarafından da kabul edildi. Diplomatik kaynaklardan alınan bilgiye göre, TC Dışişleri Bakanlığı’nda yapılan görüşmede, Kıbrıs sorununa kapsamlı çözüm bulunması amacıyla sürdürülen müzakerelerde gelinen aşama ele alındı. Mevlüt Çavuşoğlu on Twitter BM Genel Sekreteri Kıbrıs Özel Danışmanı @EspenBarthEide ile Ada’daki müzakere sürecinde gelinen son aşama hakkında gorüştük. Görüşmede, BM’nin 1 Aralık’ta yaptığı...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 6, 2016
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

TC Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreterinin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide’yi kabul etti. Eide ayrıca, Türkiye Cumhurbaşkanlığı Sözcücü İbrahim Kalın tarafından da kabul edildi.

Eide, TC Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın ile görüştü

Diplomatik kaynaklardan alınan bilgiye göre, TC Dışişleri Bakanlığı’nda yapılan görüşmede, Kıbrıs sorununa kapsamlı çözüm bulunması amacıyla sürdürülen müzakerelerde gelinen aşama ele alındı.

Mevlüt Çavuşoğlu on Twitter

BM Genel Sekreteri Kıbrıs Özel Danışmanı @EspenBarthEide ile Ada’daki müzakere sürecinde gelinen son aşama hakkında gorüştük.

Görüşmede, BM’nin 1 Aralık’ta yaptığı açıklamasında da belirtildiği şekilde iki tarafın müzakerecilerinin bugünden itibaren açıkta kalan konuları Ada’da konuşmaya başladıkları ifade edildi.

Atina’da Yunan hükümeti temsilcileriyle temaslarının ardından Ankara’ya giden Eide’nin ziyaretinin, ortaya konulan bu yol haritası bağlamında Türkiye’nin görüşlerinin doğrudan aktarılması bağlamında önem taşıdığı kaydedildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık