AktüelMüzakerelerEide: Müzakerecilerin Yürüttüğü Görüşmelerde İyi İlerlemeler Var

BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide,  bu hafta ikinci kez görüşen müzakereciler Andreas Mavroyiannis ve Özdil Nami arasında yapılan görüşmelerde iyi ilerleme sağlandığını söyledi. Eide, kendi twitter hesabına yukarıdaki açıklamayı yazdı. Eide, twitter mesajında, “Lefkoşa: müzakereciler arasında bu hafta yapılan ikinci görüşmede askıda bulunan konular üzerinde iyi ilerleme sağlandı” diye yazdı. Espen Barth Eide on Twitter Nicosia: 2nd #Cyprus Negotiators’ meeting this week, good progress tackling outstanding issues. MÜZAKERECİLERDEN İKİNCİ GÖRÜŞME Müzakereciler...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 7, 2016
Muzakere_CDF
LGBT kitapcık

BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide,  bu hafta ikinci kez görüşen müzakereciler Andreas Mavroyiannis ve Özdil Nami arasında yapılan görüşmelerde iyi ilerleme sağlandığını söyledi.

Eide, kendi twitter hesabına yukarıdaki açıklamayı yazdı.

Eide, twitter mesajında, “Lefkoşa: müzakereciler arasında bu hafta yapılan ikinci görüşmede askıda bulunan konular üzerinde iyi ilerleme sağlandı” diye yazdı.

Espen Barth Eide on Twitter

Nicosia: 2nd #Cyprus Negotiators’ meeting this week, good progress tackling outstanding issues.

MÜZAKERECİLERDEN İKİNCİ GÖRÜŞME

Müzakereciler Özdil Nami ile Andreas Mavroyannis, bugün saat 10.00’da ara bölgede bir araya geldi.

Cumhurbaşkanlığı’ndan elde edilen bilgiye göre, saat 13.00 sıralarında sona eren görüşmede, daha önce duyurulduğu gibi “Dış İlişkiler” konusu ele alındı.

Bir sonraki toplantıyı cuma sabahı 10.00’da yapacak olan müzakerecilerin ana gündemini “AB konuları ve Mülkiyet” oluşturacak.

Bugünkü görüşmeye, Yunanistan ve Türkiye’de temaslarda bulunup adaya dönen BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide de katıldı.

Liderlerin görevlendirdiği müzakereciler, takvimlendirilen yeni süreçte, haftada 3 gün bir araya gelip, müzakerelere devam edecek.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
Music will never ends..