AktüelMüzakerelerEide: Kıbrıs Konferansının Katılımcıları Henüz Kesinleşmedi

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide RİK/PIK’e verdiği röportajda Kıbrıs’la ilgili konferansın katılımcıları konusunda henüz kesin kararın alınmadığını söyledi. Eide, Birleşmiş Milletler’in 1960 Anlaşmasında resmi değişiklikler imzalanmasında Kıbrıs Cumhuriyeti’nin somut rolü olduğu görüşünde olduğunu belirtti. Eide konferansta Kıbrıslırumların, Kıbrıslıtürklerin, Yunanistan’nın, Türkiye’nin ve Britanya’nın  yer alacak olmasının ise kesin olduğunu atıfta bulundu. Birleşik Kıbrıs’ın üyesi olacağı   Avrupa Birliği’nin bu süreçte temel bir  oyuncu olduğunu    belirterek, diğer katılımcıların kimler olacağı ve hangi...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 8, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide RİK/PIK’e verdiği röportajda Kıbrıs’la ilgili konferansın katılımcıları konusunda henüz kesin kararın alınmadığını söyledi.

Eide, Birleşmiş Milletler’in 1960 Anlaşmasında resmi değişiklikler imzalanmasında Kıbrıs Cumhuriyeti’nin somut rolü olduğu görüşünde olduğunu belirtti.

Eide konferansta Kıbrıslırumların, Kıbrıslıtürklerin, Yunanistan’nın, Türkiye’nin ve Britanya’nın  yer alacak olmasının ise kesin olduğunu atıfta bulundu. Birleşik Kıbrıs’ın üyesi olacağı   Avrupa Birliği’nin bu süreçte temel bir  oyuncu olduğunu    belirterek, diğer katılımcıların kimler olacağı ve hangi role sahip olacakları konusunda ise karar alınması gerektiğine dikkat çekti.

Konferansa kimlerin katılacağına kimin karar vereceği sorusuna da Kıbrıs’taki iki tarafla müzakerelerle Birleşmiş Milletler yanıtı verdi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık