MüzakerelerEide: 2017, Kıbrıs’ın Birleşmesi İçin Tarihi Bir Fırsat Sunabilir

Kıbrıs’ın birleşmesi için 2017 yılının ‘tarihi bir fırsat’ sunabileceğini ifade eden Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri’nin Kıbrıs danışmanı Espen Barth Eide, adada barış için Cenevre’de yapılacak toplantının kritik öneme sahip olduğunu söyledi. Sputnik’in aktardığı habere göre, Cyprus Weekly gazetesine bir yazı yazan Eide, liderler Mustafa Akıncı ve Nikos Anastasiadis’in anlaşmazlığı sonlandırmak için gerekli siyasi irade ve liderliği gösterdiklerini belirtti. Eski Norveç Dışişleri Bakanı Eide, “Statükonun kabul edilemez ve sürdürülemez olduğunu biliyorlar ve şu an devam eden görüşmeler...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 30, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs’ın birleşmesi için 2017 yılının ‘tarihi bir fırsat’ sunabileceğini ifade eden Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri’nin Kıbrıs danışmanı Espen Barth Eide, adada barış için Cenevre’de yapılacak toplantının kritik öneme sahip olduğunu söyledi.

Sputnik’in aktardığı habere göre, Cyprus Weekly gazetesine bir yazı yazan Eide, liderler Mustafa Akıncı ve Nikos Anastasiadis’in anlaşmazlığı sonlandırmak için gerekli siyasi irade ve liderliği gösterdiklerini belirtti. Eski Norveç Dışişleri Bakanı Eide, “Statükonun kabul edilemez ve sürdürülemez olduğunu biliyorlar ve şu an devam eden görüşmeler bir çözüm için en iyi fırsatı sunuyor” diye konuştu.

Kıbrıs’ın, yalnızca Kıbrıslılar için değil, bütün bölge ve daha geniş bir çevre için siyasi ve ekonomik faydaları olacak bir gelişmenin eşiğinde olduğunu ifade eden Eide, “Adanın önümüzdeki yıl barışçıl bir şekilde yeniden birleşmesi Kıbrıs’ta tarihi bir sayfanın çevrilmesi adına büyük bir fırsat da sunabilir” dedi.

http://in-cyprus.com/eide-sees-historic-opportunity-for-cyprus-in-2017/

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık