koronavirusEğitim ve sağlık maksatlı güneye geçişlere yasak yok!

Sağlık Bakanlığı Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin aldığı yeni kararları açıkladı. Bakanlık, yapılan açıklamada Kıbrıs Cumhuriyeti'ne geçişlerle ilgili bir güncelleme yaparak, öğrenci ve sağlık maksatlı güneye geçecek olan kişilerin karardan muaf tutulacağını açıkladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 14, 2020
Muzakere_CDF
LGBT kitapcık

Sağlık Bakanlığı Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin aldığı yeni kararları açıkladı. Bakanlık, yapılan açıklamada Kıbrıs Cumhuriyeti’ne geçişlerle ilgili bir güncelleme yaparak, öğrenci ve sağlık maksatlı güneye geçecek olan kişilerin karardan muaf tutulacağını açıkladı.

3’üncü maddede, “Kuzey Kıbrıs’ta ikamet eden ve Güney Kıbrıs’ta çalışan ve yeşil hat tüzüğü kapsamında ticaret yapan kişiler de dahil olmak üzere 15  Aralık  2020 tarihinden 25 Aralık 2020 tarihine kadar (her iki tarih dahil) Güney Kıbrıs’a geçişlerin durdurulmasına karar verilmiştir” denilmişti. Yeni açıklama ile “3. Maddeye eğitim ve sağlık amaçlı geçiş yapmak isteyenler dahil değildir” eklemesi yapıldı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
Music will never ends..