AktüelGazedda'nın Gündemi“Eğitim öğretim yılının tamamlanması için çalışmalar yürütüyoruz”

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, okullarda yürütülen örgün eğitime 30 Haziran tarihine kadar ara verdiklerini belirterek, Bakanlığın; 2019-2020 eğitim öğretim yılının tamamlanması adına çalışmalar yürüttüğünü kaydetti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 12, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, okullarda yürütülen örgün eğitime 30 Haziran tarihine kadar ara verdiklerini belirterek, Bakanlığın; 2019-2020 eğitim öğretim yılının tamamlanması adına çalışmalar yürüttüğünü kaydetti.

Çavuşoğlu yazılı açıklamasında, dünya çapında etkilerini yoğun biçimde gösteren ve salgın şeklinde gerçekleşen Kovid-19 virüsü ile mücadele tedbirleri kapsamında alınan kararlar neticesinde 10 Mart  tarihinde Bakanlığa bağlı okullarda, eğitim faaliyeti yürütülen tüm kurumlarda ve kreşlerde eğitime ara verildiğini anımsattı.

“Sağlık Bakanlığı’ndan alınan öneriler ve yapılan istişareler doğrultusunda, okullarımızda yürütülen örgün eğitime ara verilmesi kararı 30 Haziran tarihine kadar uzatılmıştır” diyen Çavuşoğlu, bu karar doğrultusunda Bakanlığın 2019-2020 eğitim öğretim yılının tamamlanması için sosyal mesafe ve hijyen kurallarını da dikkate alarak, gerekli sınav ve diğer işlemleri gerçekleştirmek amacıyla çalışmalar yürüttüğünü belirtti.

Çavuşoğlu, sınıf geçme ile ilgili üzerinde yürütülen çalışmaların yasal prosedürün tamamlanmasının ardından kamuoyu ile paylaşılacağına ve mezuniyet işlemlerinin sınıf geçme düzenlemelerine paralel olarak yeniden takvimlendirileceğine dikkat çekti.

2020-2021 eğitim öğretim yılı akademik takviminin ise oluşan eğitim kayıplarını göz önünde bulundurularak hazırlandığına işaret eden Çavuşoğlu, ilgili sendikalarla yapılacak görüş alışverişinden sonra yeni takvimin açıklanacağını söyledi.

Çavuşoğlu, merkezi sınavların ise geçtiğimiz hafta açıklanan tarihlerde, Sağlık Bakanlığı’nın önerileri doğrultusunda hijyen kurallarına uygun ve sağlıklı koşullarda gerçekleştirileceğini vurguladı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık