AktüelGazedda'nın Gündemi“Eğer bir daha seçime müdahale olursa, seçimden çekiliriz”

Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı Tufan Erhürman, Nazar Erişkin’in Genç TV ekranlarında sunduğu “Bugüne Dair” programına konuk oldu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 24, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı Tufan Erhürman, Nazar Erişkin’in Genç TV ekranlarında sunduğu “Bugüne Dair” programına konuk oldu. Erhürman, programda yaptığı açıklamada, bir sonraki seçimde gözle görülür bir müdahale olması durumunda CTP’nin seçimden çekilebileceğini söyledi.

Ana muhalefet CTP’nin Genel Başkanı ve milletvekili Tufan Erhürman, Genç TV’de Nazar Erişkin’in sorularını yanıtladı. Erhürman, 11 aydır kriz merkezi, mutabakat hükümeti, kriz hükümeti gibi taleplerinin olduğunu belirterek, hükümetin bu konuyu bir türlü dikkate almadığını ifade etti.

Erhürman, kısa dönem içinde bir seçim düşüncesi var ve teknokratlardan oluşan bir kabine oluşturulursa, bu konuyu konuşmaya hazır olduklarını belirterek, “ama birinci adım bu hükümet gitmelidir. Bu işi yapamıyorlar. Kendileri de bunu itiraf ediyor. Gerek kamusal alanda, gerek özel konuşmalarda bunları söylüyorlar. Bu ülkeyi, bu koşullarda buna mahkum edemeyiz. Bizim kafamızda strateji var. Birilerine strateji dayatmak bize yakışmaz. Kriz masasını sadece seçim endeksli olarak algılamamak gerek” dedi.

“Gerekirse seçimden çekiliriz”

Erhürman, Cumhurbaşkanlığı seçimi ve UBP Genel Kurulu’nda yapılan müdahalelerin ne kadar büyük bir hata olduğunun herkes tarafından bilindiği de ifade ederek, “umarım hataların Türkiye’dekiler de farkındadır” dedi.

Erhürman, müdahalenin tutmadığını da belirterek, CTP’nin seçime girmesi durumunda, gözle görülür bir müdahaleyi tespit ederlerse, o seçime devam etmeyeceklerini de söyledi.

Erhürman açıklamasında şunları kaydetti:

“CTP seçime girer ve o seçime müdahale, gözle görülür, elle tutulur bir veri olursa, öyle bir seçime devam etmeyiz. Gerekirse seçimden çekiliriz. Kıbrıs Türk halkı, gözümüzün gördüğü şekilde iradeye müdahaleyi kabul etmeyiz. Seçime girersek de yine Maraş açılımı, futbol kulüplerine paralar, Türkiye’den para gelmesi sürecini görürsek, biter bu alem.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık