AktüelMedya Odası“Egemen devlet lakırdılarınız komik duyuluyor”

Yeni Kıbrıs Partisi Genel Sekreteri Murat Kanatlı, kişisel sosyal medya hesabından sınır dışı edilmelerle ilgili açıklama yaparak, egemen devlet lakırtılarının komik duyulduğunu söyledi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 11, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Yeni Kıbrıs Partisi Genel Sekreteri Murat Kanatlı, kişisel sosyal medya hesabından sınır dışı edilmelerle ilgili açıklama yaparak, egemen devlet lakırdılarının komik duyulduğunu söyledi.

Kanatlı, önümüzdeki süreçte Türkiye’ye gidip kapıdan dönenlerin sayısının artacağının altını çizerek, egemen devlet lakırdılarının komik duyulduğunu söyledi. Açıklama şöyle:

Belli ki Türkiye’ye gidip kapıdan dönenlerin sayısı önümüzdeki süreçte artacak, önerim, Türkiye’ye giriş çıkışlarda Kıbrıs Cumhuriyeti pasaportu kullanın, bir miktar vize parasını ödemek zorunda kalacaksınız ama ona karşı işlem yapılırsa, Kıbrıs Cumhuriyeti elçiliği olmadığı için herhangi bir AB ülkesinden adli yardım talep edebilirsiniz, AB yurttaşı olarak tutuklandığınızı belirtip, elçilerden birini havaalanına çağırın, kayıt tutsunlar, sanırım bu işler anca böyle çözülecek…

Brexit öncesi Kıbrıs Cumhuriyeti vatandaşlarına İngiliz Elçiliği destek sunardı, şimdi kimdir onu bulmak gerek, her duruma her an hazırlıklı olmak önemli… Bu arada Ersin Tatar’a deyin sonsuza kadar yaşatacağını söylediği devletin görevleri arasında kendi vatandaşlarını koruma da var, mahkeme tarafından kesinleşmiş suçu olmayanlara suç icat edip TC devletinin yaptığını haklı görmek, kktc devletini yok saymaktır, yani bize göre yoktur da bari Tatar bunu demesin, sonra biri uluslararası alanda bu söylediklerini hatırlatır, kendisi de üzülür, devleti savunmak yakada çiçek böcek rozeti taşır gibi bayrak rozeti taşıyarak savunulmuyor, vatandaşlık egemenliğin önemli işareti, kendi vatandaşlarına karşı işlem yapılırken susan, gezmeye bile gelene vatandaşlık veren yerde egemen devlet lakırdıları komik duyulur, bilin istedim.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık