AktüelEkonomi PolitikPolitikaDüşman kardeşler her yerde aynı: ELAM’ın lider kadrosu askerlik yapmadı

Politis, Ulusal Halk Cephesi (ELAM) yönetim kadrosunun çürük raporu alarak askerlik yapmadığını ancak üye olmak isteyenlerden Kıbrıs Milli Muhafız Ordusu’nda  askerlik yapmış olma şartı aradığına dikkat çekti. Gazete birinci sayfasından “ELAM Bizimle Dalga Geçiyor” ve iç sayfasından “Doktorlar Bırakmadı… ELAM, Liderliğinin Askerlik Yapmadığını İtiraf Etti” başlığıyla aktardığı haberinde, ELAM’ın dün yazılı açıklama yaparak gazetecilere saldırdığını ve kurulu düzen tarafından zedelenmeye çalışıldığından şikayet etiğini yazdı. Habere göre ELAM açıklamasında, lider kadrosundan kişilerin, doktor muayenesinden geçer not...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 12, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Politis, Ulusal Halk Cephesi (ELAM) yönetim kadrosunun çürük raporu alarak askerlik yapmadığını ancak üye olmak isteyenlerden Kıbrıs Milli Muhafız Ordusu’nda  askerlik yapmış olma şartı aradığına dikkat çekti.

Gazete birinci sayfasından “ELAM Bizimle Dalga Geçiyor” ve iç sayfasından “Doktorlar Bırakmadı… ELAM, Liderliğinin Askerlik Yapmadığını İtiraf Etti” başlığıyla aktardığı haberinde, ELAM’ın dün yazılı açıklama yaparak gazetecilere saldırdığını ve kurulu düzen tarafından zedelenmeye çalışıldığından şikayet etiğini yazdı.

Habere göre ELAM açıklamasında, lider kadrosundan kişilerin, doktor muayenesinden geçer not almadıkları için  askerlik yapmadıkları belirtilirken aynı açıklamada “ELAM’la siyaset yapmak isteyen herkesin askerlik görevini yapmış olması tartışmasız, mecburidir” ifadesine yer verildi.

Bilindiği gibi Kıbrıs’ın kuzeyinde de  YDP milletvekili Bertan Zaroğlu da askerliğini çürük raporu alarak yapmamıştı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık