koronavirus“Durum ciddiden bile ciddidir”

Kıbrıs Türk Tabipler Birliği (KTTB) Başkanı Dr. Özlem Gürkut, sosyal medyadan yaptığı paylaşım ile sağlık kapasitesinin aşılmak üzere olduğunu vurguladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 27, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs Türk Tabipler Birliği (KTTB) Başkanı Dr. Özlem Gürkut, sosyal medyadan yaptığı paylaşım ile sağlık kapasitesinin aşılmak üzere olduğunu vurguladı.

Hasta sayılarının hızla arttığını belirten Gürkut, “Sağlık çalışanlarımız da hastalanmaya başladı; bu durumu daha da zorlaştırıyor” dedi.

Gürkut, “Sokağa çıkma yasağı bize eziyet olsun diye değil, insanlar bir araya gelmesin, hastalık yayılımı hız kessin diyedir. Durum ciddiden bile ciddidir” ifadelerini kullanarak uyarıda bulundu.

Gürkut’un söz konusu paylaşımı şöyle:

“Hasta sayılarımız hızla artıyor! Önceden farklı olarak daha fazla hastamızın hastanede yatarak tedavi alması gerekiyor. Yoğun bakımlarımızda çok daha genç, başka hiçbir hastalığı olmayan hastalarımız var. Sağlık kapasitemiz aşılmak üzere. Sağlık çalışanlarımız da hastalanmaya başladı; bu durumu daha da zorlaştırıyor.

Virüs ve hastalık bir kişiden diğerine; maskesiz bir araya gelmekle, 2 metreden yakın ve 15 dakikadan uzun süre bir arada olmakla, süreye bakmaksızın fiziksel temasla (dokunmakla, sarılmak, kucaklaşmak, el sıkışmak, öpüşmek vb) geçmekte/bulaşmaktadır. Bunları yapmaktan kaçınınız! Her kim olursa olsun, akrabanız, iş arkadaşınız, komşunuz, herkes virüsü taşıyormuş gibi davranınız! Lütfen çok ama çok acil bir şey olmadıkça evlerinizden çıkmayınız. Kimseyle bir araya gelmeyiniz.

Sokağa çıkma yasağı bize eziyet olsun diye değil, insanlar bir araya gelmesin, hastalık yayılımı hız kessin diyedir. Durum ciddiden bile ciddidir…”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık