AktüelGazedda'nın Gündemi“Dünyaya tanıtacağız”dan “keşke”ye

Atanmış Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Sputnik‘e verdiği demeçte, Kuzey Kıbrıs’ın şu anda Birleşmiş Milletler’den (BM) tanınma almayı beklemediğini söyledi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 27, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Atanmış Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Sputnik‘e verdiği demeçte, Kuzey Kıbrıs’ın şu anda Birleşmiş Milletler’den (BM) tanınma almayı beklemediğini söyledi.

Tatar, bunun gerçekçi olmadığını belirterek, “Durum henüz o noktada değli” dedi.Ersin TatarBM‘nin Kuzey Kıbrıs‘ı tanıması konusunda, “Bu gerçekçi değil. Bunu şimdi bekleyemem çünkü durum henüz o noktada değil” ifadelerini kullandı.

 Tatar, “Ben egemen eşitlik istiyorum. Bunun kabul edilmesini istiyorum. Kabul edilmezse, Kıbrıs konusunu resmen görüşmek üzere müzakere masasına oturmaya hazırız. Yarın tanınma beklemiyorum, bu gerçekçi değil. Keşke bizi tanısalar, çünkü biz tam teşekküllü bir devletiz” açıklamasında bulundu.

Bilindiği üzere atanmış Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, seçim öncesinde kktc’yi dünyaya tanıtacağını söylüyordu.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık