AktüelEkonomi PolitikDünyanın en zengin 10 teknoloji milyarderinin serveti 44 milyar dolar azaldı

En zengin 10 teknoloji milyarderinin serveti geçen hafta borsalardaki satıcılı seyir sonrasında 44 milyar dolar azaldı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 7, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Dünyanın en zengin 10 teknoloji milyarderi geçen hafta Borsalardaki satıcılı seyir sonrası 44 milyar dolar kaybetti.

Bloomberg milyarderler endeksine göre, en büyük düşüşü 9 milyar dolarlık kayıpla Amazon’un CEO’su ve kurucusu Bezos yaşadı.

Düşen fiyatlar nedeniyle Elon Musk ve Mark Zuckerbeg’in kişisel servetleri ise sırasıyla 8.5 ve 4.2 milyar dolar azaldı.

Bir ara 500 doları geçen Tesla’nın bir hissesinin değeri 382 dolara kadar indi.

Toplam servet 800 milyar doları aşıyor

Tüm bu kayıplara rağmen, dünyanın en zengin 10 teknoloji milyarderinin toplam net serveti 800 milyar doları aşıyor.

Şu an her biri 100 milyar doların üzerinde servete sahip olan bu üçlünün şirket hisseleri, pandemi nedeniyle evde kalınması ve gerek ticaretin gerek çalışma ortamının internet üzerinden işlemeye başlamasıyla sert yükselmişti.

ABD borsalarında 10 günü aşan sert yükseliş ve Nasdaq’ta gelen tarihi zirveler sonrası yaklaşan ABD seçimleri, teşviklerin belli olmaması ve pandemide ikinci dalga endişeleriyle geçen hafta teknoloji hisseleri satış yemeye başlamıştı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık