koronavirus“Dünyanın en iyi Sağlık Bakanı” görevden alındı

Atanmış Başbakan Ersan Saner, “dünyanın en iyi Sağlık Bakanı” olarak nitelediği Ali Pilli’yi görevden aldı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 20, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Atanmış Başbakan Ersan Saner, “dünyanın en iyi Sağlık Bakanı” olarak nitelediği Ali Pilli’yi görevden aldı.

Başbakanlık tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Ersan Saner kabinesinde değişiklik yaptı. Saner, Sağlık Bakanı Sayın Ali Pilli’nin görevden alınarak yerine Diş hekimi Sayın Ünal  Üstel’in atanması, Sayın Üstel’den boşalan Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı görevine ise Sayın Resmiye Canaltay’ın getirilmesi ile ilgili kararını Cumhurbaşkanı Sayın Ersin Tatar’ın onayına sundu ve Sayın Cumhurbaşkanı Başbakan’ın kabine değişikliğine ilişkin kararını onayladı. Başbakan Saner konu ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

“Ulusal Birlik Partisi halkımıza başarıyla hizmet edebilecek zengin kadroya sahip bir partidir. Sayın Ali Pilli 20 aya yakın bir süredir Sağlık Bakanı olarak halkımıza değerli hizmetler vermiştir. Kendisine hizmetlerinden ötürü bir kez daha teşekkür ederim. Yaklaşık bir yıldır tüm dünyayı etkileyen pandemi ülkemizde de yaşamı önemli ölçüde etkiler hale gelmiştir. Gelinen bu noktada bir nöbet değişiminin hem Sayın Pilli hem de ülkemiz için yararlı olacağını düşündüğüm için kabinede değişikliğe gidilmesini uygun buldum.

Yıllarca halkımıza bir sağlıkçı ve Bakan olarak hizmet veren Sayın Üstel de inanıyorum ki yeni görevini başarı ile yapacaktır. Partimize çok uzun yıllar her kademede hizmet veren Sayın Resmiye Canaltay’ın da birikimleri ile Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’nda başarılı olacağına güveniyorum.

Hep belirtiğim üzere bizim hedefimiz, Devletimizin yaşatılıp , yüceltilmesi, bir an önce salgın sürecini atlatmamız ve ülkemizi layık olduğu ekonomik gelişmişlik seviyesine en kısa sürede ulaştırmaktır. Bütün çabalarımız ve yaptıklarımız buna yöneliktir. Halkımızın bilgisine getirir, en derin saygı ve sevgilerimi sunarım.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık