AktüelEditoryalEkolojiGazedda'nın GündemiManşetYaşamDünya Hayvan Hakları gününde izleyebileceğiniz 10 film-belgesel

1 – Okja Okja | Ana Fragman | Netflix Devasa arkadaşının güçlü bir şirket tarafından kaçırılmasını önlemek isteyen bir kızın hikayesini anlatan bu filmde Tilda Swinton, Jake Gyllenhaal ve Paul Dano oynuyor. Yönetmen Joon-Ho Bong, yeni filminde Mija adında genç bir kızın, kocaman bir hayvan olan en yakın arkadaşı Okja‘nın uluslararası bir hayvancılık endüstirisi şirketince kaçırılmaması için verdiği mücadeleyi anlatıyor. Cannes Film Festivaline de katılan filmde Tilda Swinton, Jake Gylenhaal, Seo-Hyun Ahn gibi oyuncular başrolde.   2 – Vegan: Everyday Stories...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 3, 2018
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

1 – Okja

Okja | Ana Fragman | Netflix

Devasa arkadaşının güçlü bir şirket tarafından kaçırılmasını önlemek isteyen bir kızın hikayesini anlatan bu filmde Tilda Swinton, Jake Gyllenhaal ve Paul Dano oynuyor.

Yönetmen Joon-Ho Bong, yeni filminde Mija adında genç bir kızın, kocaman bir hayvan olan en yakın arkadaşı Okja‘nın uluslararası bir hayvancılık endüstirisi şirketince kaçırılmaması için verdiği mücadeleyi anlatıyor. Cannes Film Festivaline de katılan filmde Tilda SwintonJake GylenhaalSeo-Hyun Ahn gibi oyuncular başrolde.

 

2 – Vegan: Everyday Stories

Vegan: Everyday Stories (Official Trailer)

See upcoming screenings at: http://VeganMovie.org Vegan: Everyday Stories is a feature-length documentary that explores the lives of four remarkably different people who share a common thread – they’re all vegan.

Günlük hayattan dört hikaye: Neredeyse hayatına malolan bir geçmişten gelen maraton koşucusu Yassine Diboun, hayvanlarla bağ kurup eşinin çiftliğini bir barınağa dönüştüren Renee King-Sonnen, lezzetli yemekleri yaygınlaştırmaya çalışan bir food-truck sahibi Jerri Hastey ve altı kişilik ailesini vegan olmaya ikna eden 8 yaşındaki Genesis Butler. Vegan Everyday Stories, 2016 yapımı ücretsiz bir Glenn Scott Lacey belgeseli

3 – Live and Let Live

Live And Let Live – Trailer

DVD / Stream / VOD: http://www.letlivefilm.com/en/order-on-dvd-stream/ www.facebook.com/letlivefilm www.twitter.com/LetLiveFilm Live and Let Live is a feature documentary examining our relationship with animals, the history of veganism and the ethical, environmental and health reasons that move people to go vegan.

2013 yapımı Live&Let Live (Yaşa ve Yaşat) insanların hayvanlarla ilişkisini ve veganlığı tercih edenlerin bu seçimini incleyen bir Marc Pierschel belgeseli.

4 – Earthlings

Earthlings (Türkçe Altyazılı)

Earthlings, insanlığın diğer hayvanları evcil hayvan, gıda, giysi, eğlence ve bilimsel araştırma malzemesi olarak kullanmasıyla ilgili yapılmış bir belgesel filmdir. Eğer türümüzün diğer türleri nasıl kullandığını öğrenmek istiyorsanız, Earthlings’ i sonuna kadar izlemenizi öneririm.

Shaun Monson‘un yönettiği ve Joaquin Phoenix‘in seslendirdiği Earthlings(2005), insanlığın diğer hayvanları evcil hayvan, gıda, giysi, eğlence ve bilimsel araştırma malzemesi olarak kullanmasını ele alıyor

5 – Food, inc

Food, Inc. – (Full Movie Documentary)

“The film Food, Inc. is set up in three parts. The first part examines the production of meat for consumption in the US, specifically looking at cows, chickens, and pigs. The second part deals with corn and soybeans and plant production, and the last part examines the legal and government response to the practices in the first two parts.

Yönetmen Robert Kenner’ın 2008 yılında çekmiş olduğu belgesel Amerikan gıda endüstrisinin bilinmeyen yüzünü gözler önüne seriyor. Endüstriyel gıdaların nasıl hazırlandığını ortaya koyan belgeseli izlemek isteyenlerin cesarete ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz.

6 – Vegucated

Vegucated – 2010 (ORIGINAL)

Vegucated é um documentário estadunidense que segue a vida de três nova-iorquinos amantes de carne e de queijo que concordam em adotar uma dieta vegan por seis semanas. Eles não têm idéia de que muito mais do que bife está em jogo e que o destino do mundo pode cair em seus pratos.

Belgesel 3 et ve süt ürünleri sevdalısı kişinin 6 haftalık vegan yaşamını konu alıyor. Tüm sürecine tanılık ettiğimiz bu 6 haftalık deneyimin sonunda üç kişinin sağlıklarında nasıl bir değişiklik olduğunu da gözlemleme imkanı var. Bir iyileşme olduğunu belirtmeden geçmeyelim.

7 – Tyke Elephant Outlaw

Tyke Elephant Outlaw – Official Trailer

http://www.tykeelephantoutlaw.com/ Tyke Elephant Outlaw is available on Demand. The gripping and emotionally charged story of Tyke, a circus elephant that went on a rampage in Honolulu in 1994, killed her trainer in front of thousands of spectators and died in a hail of gunfire.

1994 senesinde Honololu’da bakıcısına saldırıp onu öldürdükten ardından kent sokaklarında kaçan bir sirk filinin gerçek öyküsü.

8 – Blackfish

Blackfish Official Trailer #1 (2013) – Documentary Movie HD

Subscribe to TRAILERS: http://bit.ly/sxaw6h Subscribe to COMING SOON: http://bit.ly/H2vZUn Like us on FACEBOOK:http://goo.gl/dHs73. Subscribe to INDIE TRAILERS: http://goo.gl/iPUuo Blackfish Official Trailer #1 (2013) – Documentary Movie HD BLACKFISH tells the story of Tilikum, a notoriously aggressive orca that killed three people while in captivity.

Su parklarında esaret altında tutulan binlerce hayvandan biri olan Tilikum adlı orca’nın bu dönemde üç insanı öldürmesi ile ilgili, duruma ışık tutma amacında olan yapım.

9 – Meaty Issue

A Meaty Issue Thinking Beyond Your Dinner Plate HD Movie

Uploaded by Edmund B on 2017-06-28.

Mezbahalar ve kitle et üretimi süreçleri akılların en uç noktasına atılır. Bu filmde araştırılan ise dünyadaki ucuz ete yönelik mantar iştahının kontrolden çıkıp çıkmadığıdır. Çin, Hindistan, Avrupa ve Afrika’da çekilen bu film, dünyanın çevreye, topluma ve bireylere yönelik ucuz et iştahının sonuçlarını araştırırken tüketicilerin bu konuyu neden kendi yemek tabaklarının ötesinde düşünmeleri gerektiğini ortaya koyuyor.

10 – Cowspiracy

COWSPIRACY – Official Teaser 1 – HD

http://www.cowspiracy.com There is one single industry destroying the planet more than any other. But no one wants to talk about it…

Gelmiş geçmiş en buyuk cevre katliamının sebebini ve neden cevre örgütlerininbu sebepten bahsetmediğini gözler önüne seren belgesel.

Hazırlayan: Hasan Yıkıcı

 

 

 

 

 

 

 

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık