AktüelİnsanDünya Gökkuşağı Renklerine Boyandı | Foto

Dünya rengarenk bir Onur Haftasını geride bıraktı. Milyonlar baskıya, şiddete, ayrımcılığa karşı gökkuşağının renklerine özgürlük için yürüdü.  Brezilya’nın Sao Paulo kentinde 3 buçuk milyon kişi sokaklara dökülürken, New York’taki yürüyüşe Trump karşıtı dövizler damgasını vurdu. Lübnan’da ise bir ilke imza atılarak Onur Haftası festivali düzenlendi. kaynak: sendika.org Lübnan Eşcinselliğin hapisle cezalandırıldığı Lübnan’da Onur Haftası, islami grupların tüm tehditlerine rağmen bir haftalık festivalle kutlandı. Beyrut’ta düzenlenen festival Arap dünyasının ilk Onur Haftası festivali oldu. Hindistan / Chennai...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 26, 2017
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Dünya rengarenk bir Onur Haftasını geride bıraktı. Milyonlar baskıya, şiddete, ayrımcılığa karşı gökkuşağının renklerine özgürlük için yürüdü. 

Brezilya’nın Sao Paulo kentinde 3 buçuk milyon kişi sokaklara dökülürken, New York’taki yürüyüşe Trump karşıtı dövizler damgasını vurdu.

Lübnan’da ise bir ilke imza atılarak Onur Haftası festivali düzenlendi.

kaynak: sendika.org

Lübnan

Eşcinselliğin hapisle cezalandırıldığı Lübnan’da Onur Haftası, islami grupların tüm tehditlerine rağmen bir haftalık festivalle kutlandı. Beyrut’ta düzenlenen festival Arap dünyasının ilk Onur Haftası festivali oldu.

Hindistan / Chennai

Hindistan Channai’deki Onur Yürüyüşü 9. kez gerçekleşti.

Ukrayna / Kiev

Kiev’de binlerce kişinin “Aşk Kazanacak” sloganıyla yürüdüğü eyleme karşı 200 kişilik bir grup karşı gösteri düzenledi. Saldırıda bulunan 6 kişi gözaltına alındı.

Sırbistan / Belgrad

Sırbistan’da kadın ve eşcinsel başbakan Ana Brnabiç’in göreve gelmesinin ardından yapılan ilk Onur Yürüyüşü oldukça coşkuluydu.

İtalya / Milano

İtalya Milano’da nefrete, şiddete, ırkçılığa karşı aşkın renkleri sokaklardaydı.

İspanya

Valencia’da Onur Yürüyüşü danslarla kutlandı. İspanya’nın Madrid kenti ise 23 Temmuz – 02 Ağustos tarihleri arasında Dünya Pride’ına ev sahipliği edecek.

Fransa / Paris

Paris’te binler “herkes için üreme hakkı” sloganı ile yürüdü.

Amerika Birleşik Devletleri:

Chicago’da Onur Yürüyüşü 48. defa düzenlendi.

New York’taki Onur Yürüyüşü’nde Donald Trump protesto edildi.

Orlando’da geçen sene IŞİD’in düzenlediği silahlı saldırıda hayatını kaybedenlerin isimleriyle yüründü.

San Francisco’da “Yasaklara ve duvarlara hayır! Kızkardeşlerimiz, erkekkardeşlerimiz hoşgeldiniz.” sloganı ile yüründü.

Meksika

En geniş katılımlı ve renkli yürüyüşlerden birisi de Meksika’nın başkenti Meksiko’da gerçekleşti.

Brezilya

Brezilya’nın başkenti San Paulo’da milyonlarca kişinin katılımı ile düzenlenen Onur Yürüyüşü’nde “nefrete karşı aşk kazanacak” dendi.

Kanada

Kanada’nın Toronto kentindeki Onur Yürüyüşü’ne Kanada Başbakanı Justin Trudeau da katıldı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık