koronavirusDünya genelinde Koronavirüs vaka sayısı 6 milyona yaklaştı

Dünya genelinde koronavirüs vaka sayısı 5 milyon 590 bini üzerine çıkarken corona virüs kaynaklı ölümlerin sayısı 347 bini geçti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 26, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Dünya genelinde koronavirüs vaka sayısı 5 milyon 590 bini üzerine çıkarken corona virüs kaynaklı ölümlerin sayısı 347 bini geçti. Çin’in Wuhan kentinde ortaya açıkan corona virüs salgınının en çok etkilediği ülkelerin başında ABD, Brezilya ve Rusya geliyor.

ABD’deki Johns Hopkins Üniversitesi’nin verilerine göre koornavirüs tespit edilen kişi sayısı 5 milyon 515 bin 109. ABD, 1 milyon 662 bin 768 vaka ile dünyada ilk sırada yer alıyor.

ABD’yi 374 binden fazla vaka ile salgının Latin Amerika’daki yeni merkezi olan Brezilya izliyor. Brezilya’da vaka sayısı 374 bin 898’e ulaşırken, ülkede 23 bin 473 kişi de hayatını kaybetti.

ABD ardından en fazla ölüm ise İngiltere’de görüldü. 36 bin 996 kişi hayatını kaybetti.

Avustralya’nın güneyinde yeni vakanın görülmediği yaklaşık 3 haftanın ardından bir kişide birüs tespit edildi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık