AktüelİnsanYaşamDünya Barış Günü “Barış Hakkı–70. Yılında İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi” Teması İle Kutlanacak

Tarihsel Diyalog ve Araştırma Derneği (AHDR) ve Dayanışma Evi (Home for Cooperation), Dünya Barış Günü kapsamında bu yıl altıncı kez düzenlenecek etkinliğe ev sahipliği yapacak. Etkinlik 21 Eylül’de 19:30-23:00 saatleri arasında Dayanışma Evi’nde gerçekleştirilecek. Tarihsel Diyalog ve Araştırma Derneği (AHDR) ve Dayanışma Evi (Home for Cooperation) tarafından yapılan açıklamanın tamamı şöyle: Tarihsel Diyalog ve Araştırma Derneği (AHDR) ve Dayanışma Evi (Home for Cooperation), sizleri Dünya Barış Günü kapsamında bu yıl altıncı kez düzenlenecek etkinliğe davet...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 20, 2018
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Tarihsel Diyalog ve Araştırma Derneği (AHDR) ve Dayanışma Evi (Home for Cooperation), Dünya Barış Günü kapsamında bu yıl altıncı kez düzenlenecek etkinliğe ev sahipliği yapacak. Etkinlik 21 Eylül’de 19:30-23:00 saatleri arasında Dayanışma Evi’nde gerçekleştirilecek.

Tarihsel Diyalog ve Araştırma Derneği (AHDR) ve Dayanışma Evi (Home for Cooperation) tarafından yapılan açıklamanın tamamı şöyle:

Tarihsel Diyalog ve Araştırma Derneği (AHDR) ve Dayanışma Evi (Home for Cooperation), sizleri Dünya Barış Günü kapsamında bu yıl altıncı kez düzenlenecek etkinliğe davet etmekten mutluluk duyar. 21 Eylül’de 19:30-23:00 saatleri arasında Dayanışma Evi’ndeki bu güzel etkinliği kaçırmamanızı dileriz.

Toplumun her kesiminin davetli olduğu kutlamalarda Acoustic 4’dan harika bir konser ve DJ Sofronis’in seçeceği müzikler sizleri bekliyor. Etkinlikte vegan yiyecek ve ‘Drink for Peace’ adlı bira satışı yapılacaktır.

Dünya Barış Günü bu yıl “Barış Hakkı – 70. yılında İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi” teması ile kutlanacak. Tema insan hakları tarihinin kilometre taşlarından olan İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin 70. yılını kutlayacak. Dünyanın her yerinden, farklı yasal ve kültürel geçmişe sahip temsilciler tarafından kaleme alınmış beyanname 10 Aralık 1948 tarihli Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda kabul edildi. Beyanname, kabul edildiği tarihten bu güne dek geçerliliğini korumaktadır.

Ancak, Evrensel Beyanname “Barış Hakkı”yla ilgili ayrı bir madde içermemektedir. Bu sebeple bu yıl size: “Barış Hakkı“ sizin için en anlam ifade ediyor? ” sorusunu yöneltmek istiyoruz. Fikirlerinizi bizimle #peaceday #standup4humanrights ve #cyprushastherighttopeace hashtaglerini kullanarak paylaşın. 21 Eylül Dünya Barış Günü’ne yaklaşırken hepinizi harekete çağırıyoruz.

İnsan hakları herkesin hakkıdır! Hepimiz başkaları risk altındayken sesimizi yükseltebilir ve işte, okullarda ve yemek masasında başkalarının insan haklarını savunarak harekete geçebiliriz. Her gün, insan haklarını nasıl savunabileceğimiz üzerine düşünebiliriz.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık