AktüelSanatDT, “Gocasını Bişiren Gadın” ile sezonu açıyor

Kıbrıs Türk Devlet Tiyatroları 8 Ekim'de 2021-2022 tiyatro sezonunu açıyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 4, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs Türk Devlet Tiyatroları 8 Ekim’de 2021-2022 tiyatro sezonunu açıyor.

Yeni sezonu  pandemi nedeni ile gösterimleri ertelenen Debbie Issit’in yazdığı Cevahir Caşgir’in uyarlayıp yönettiği Kocasını Pişiren Kadın (Gocasını Bişiren Gadın)  ile  açıyor.

Gocasını Bişiren Gadın, 8 Ekim Cuma gününden itibaren her cuma saat 20:00′ de Lefkoşa AKM’de  gösterimlerine kaldığı yerden devam edecek.

İyi bir kara komedi örneği olan “Gocasını Bişiren Gadın” neredeyse insanlığın varoluşundan bu yana kadın ve erkeğin eşitliği üzerine sorulan soruları yinelemekte.

Yazar Debbie Isitt, ataerkil alt bilinç ile yetişen bireylerin yaşamları boyunca bu bilincin kölesi olarak hayatlarına devam ettikleri, birey olmakta zorlandıkları ve özellikle erkeğin kadına bakış açısının kadını getirdiği noktayı; aldatma- aldatılma- evlilik – ve ilişkiler üzerinden dinamik bir kara komedi örneğinde karşımıza çıkarıyor.

8 Ekim’den itibaren her cuma saat 20:00’de gösterimleri yapılacak olan oyunda Pınar inandım, Ali Şaskara, Ruhsan Ankay rol almakta.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık